Slovan v Jekaterinburgu bez bodov

Avtomobilist Jekaterinburg – HC Slovan Bratislava 6:3 (2:1, 0:0, 4:2)

Góly: 2. Pestunov (Beck, Kulaš), 19. Timašov (Kulaš), 43. Milovzorov (Trjamkin, Paré), 46. A. Garejev (Torčeňuk, Michnov), 52. Česalin (Pestunov), 59. Garejev– 13. Smoleňák (Boychuk, Co. Genoway), 49. Švarný, 57. Geneoway

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář – Timašov, Kuľaš, Vasilievskij, Triamkin, Jegoršev, Čajkovský, Sevosťanov – King, Chripunov, Simakov– Krikunov, Paré, Milovzorov – Garejev, Torčeňuk, Michnov – Česalin, Pestunov, Beck – Obidin

HC Slovan Bratislava: Mazanec – Després, Ebert, Barker, Meszároš, Švarný, Voráček, Bačík – Kašpar, Viedenský, Řepík – Smoleňák, J. Mikúš, Buchtele – Boychuk, Hrnka, Genoway – Šťastný, Sádecký, Skalický

Rozhodca: Hofman, Oskirko – Biťukov, Semečkov Vylúčenia 6:9 navyše Vasilevskij 5 +DKZ , Presilovky 3:2, Oslabenia 0:0

Slovanu nevyšiel úvod zápasu, keď inkasoval v druhej minúte z hokejky Pestunova. V polovici zápasu nemusel Mazanec zasahovať proti Parému, keď sa domáci dostali do prečíslenia dvoch proti jednému. Slovanu sa podarilo využiť päťminútovú presilovku, keď vyrovnal Smoleňák. V závere tretiny využil presilovku domáci Timašov.

V druhej časti belasí ubránili presilovku Jekaterinburgu, sami svoju na vyrovnanie nedokázali využiť. Domáci mali viac z hry,  Mazanec vyriešil viacero nebezpečných pukov.Tri minúty pred koncom druhej časti hrali belasí krátku presilovku, krátko po jej skončení sa vracajúci sa Beck z trestnej lavice rútil na Mazanca. Tretí gól nepridal.Vyrovnať sa nepodarilo ani Genowaoyvi, ktorému v presilovke prihrával Smoleňák.

V úvode tretej časti sa domácim podarilo využiť presilovku, keď skóroval Milovzorov. Následne Slovan neustál dvojnásobnú prevahu Avtomobilistu. Bratislavčania odpovedali Švarného strelou, ktorý upravil na 4:2. Domáci po zlej rozhorhávke belasých pridali piaty gól. V závere sa hosťom podarilo znížiť na 5:3, keď skóroval Genoway, ale pri hre bez brankára skóre uzavrel Garejev.

Ohlasy zdroj hcslovan.sk

Eduard Zankovec: „Chcel by som zagratulovať domácemu mužstvu k víťazstvu. Avtomobilist hral od úvodných minút rýchlejšie a aktívnejší. V stretnutí sme sa dopustili veľa faulov, hrali množstvo minút v oslabení, čo domáci využili, dali tri góly v presilovkách. Ťažko sa nám potom dostávalo do hry a ovyplyvnilo to aj celkový výsledok dnešného zápasu.“