Dva zápasy a jeden bod

Pred odchodom belasých na dvojzápasový trip, sme si želali, aby Slovanisti priniesli domov, čo najviac bodov. Realita je taká, že z tripu sa podarilo získať jediný bod. Pre mnohých je to sklamanie, viac sme si sľubovali od lepšej formy Slovana na ihriskách súperov. V konečnom dôsledku musíme byť vďačný aj za jeden bod, hoci v zápase s Novosibirskom sme mohli uhrať aj dva body. V zápase, v ktorom za 60 minút nepadol gól ani na jednej strane, dominovali brankári, diváci videli taktickú šachovú partiu, pri ktorej sa museli viacerí nudiť. V predĺžení mal na hokejke víťazný gól Baranka, ktorý vo výhodnej pozícii neprekonal obrovského Kosikinena v domácej bráne. V závere ho ešte ohrozil strelou z uhla Vondrka. Diváci si prišli na svoje až počas samostatných nájazdov, kde videli dovedna osem streleckých pokusov. Už tento zápas možno naznačil, že strelecká muška na tripe nie je ideálna. Slovan v nájazdoch viedol, mohol zápas vyhrať aj na trestné strieľania, ale v lotérii sa tešili domáci hráči Sibiru.  Za spomenutie stojí perfektne zrealizovaný nájazd Roka Tičara a la Peter Forsberg.

Presun do Astany, ktorá je vzdialená z Novosibirsku asi 1000 km, zanechal na našich hráčoch stopy. Napriek tomu, že v prvej tretine sme mali viac vyložených šancí, po zbytočnom vylúčení sme z presilovky inkasovali už v úvode zápasu prvý gól, ktorý naštrbil našu taktiku. Jano Laco v domácej bráne ukázal, že je kvalitný brankár. Naši útočníci si na ňom vylámali zuby, podobne ako v ostatnej sezóne keď hájil farby Donbassu Doneck. Slovan si dával najväčší pozor na prvú útočnú formáciu Astany : Bochenski-Dawes-Boyd. Domáci Kazaši však ukázali, že sú rovnako kvalitní hráči ako ich zámorskí spoluhráči.  Z nadsázskou povedané : Kazachstan vs. Slovan 6:1. Slovan v zápase doplatil na obrovské individuálne chyby našich hráčov, čím súperovi daroval góly. Hráči z Barysu ponúknuté šance bez väčších problémov využili. Či zaúradovala únava z cesty, ale slabá efektivita v koncovke nás stála lepší výsledok ako 1:6, ktorý je pre Slovan krutý. Klasické nedáš – dostaneš rozhodlo o vývoji celého zápasu.

V stredu 12.11.2014 nastúpia belasí na domácom ľade proti Medveščaku Záhreb. V jeho kádri nastala zaujímavá zmena, počas týždňa Záhreb opustil na vlastnú žiadosť ich najlepší hráč – Barry Brust. Brankár, na ktorého recept poznal Laco Nagy. Preto veríme, že doma získame tri body, so súperom z našej skupiny, keďže ide o šesť bodový zápas!