Facka pre Slovan, ktorá nemá opodstatnenie

By  |  0 Komentárov


Načo nám je Slovan v KHL? Hejteri všetkých kútov Slovenska sa spojili. Áno, je to tak. Ale pri tom, akú zbraň dostali do rúk po oznámení nominácie hokejistov na ZOH do Pjongčangu sa im nemôžeme čudovať. Hejty na Slovan sa objavovali vždy po akomkoľvek náznaku nespokojnosti voči potrebám reprezentácie, objavujú sa aj teraz a objavovať sa budú dovtedy, pokiaľ nevyschne voda v Dunaji. A hádam ešte aj potom.

Fakt, že v nominácii na ZOH nefiguruje ani jeden hráč Slovana je škandál. Inak sa to ani nazvať nedá. Miro Šatan a Craig Ramsay sú ľudia, ktorí položili hlavy na klát, ale naozaj sú v nominácii tí najlepší? Že v slovenskom hokeji nastal úbytok talentov je fakt. Tí najlepší hrajú v zahraničných ligách, alebo v Slovane v KHL. Aj preto dal HC šancu v prebiehajúcej sezóne hráčom ako Lamper, Bezúch, Sádecký, Hrnka a ďalším. Všetci ukázali potenciál. O tom, že medzinárodný ľad je iný level ako Tipsport Liga, ukázali nielen zápasy v nadnárodnej lige, ale aj turnaje v Nemecku a v Nórsku. Pre porovnanie počet bodov KHL/TL z aktuálnej sezóny:

Juraj Bezúch 2 z – 0+0 / 37 z – 12+16
Marek Hecl 16 z – 0+0 / 20 z – 6+1
Michal Hlinka 12 z 0+0 / 7 z 4+5
Tomáš Hrnka 41 z 7+1 / 6 z 3+4
Patrik Lamper 7 z 2+0 / 32 z 4+8

Aj toto porovnanie svedčí o tom, že kvalitou sa naša domáca súťaž nemôže KHL rovnať. Nevedno, či tréner Craig Ramsay zabudol na to, že pod olympijskými kruhmi ho budú čakať súperi, ktorých zostava je prešpikovaná hráčmi z KHL. Hrať systémom, ktorý kanadský kouč nastolil je jedna vec, ale Slováci potrebujú k víťazstvám aj góly. Kreativita Mareka Viedenského a jeho dôraz v bránkovisku budú určite chýbať, rovnako aj skúsenosti a presilovkové góly Andreja Meszároša. Paulovič, Krištof, či Sukeľ vo štvrtej lajne sú možno technicky či korčuliarsky lepší, ako Šťastný so Skalickým, ale so svojimi postavami toho v súbojoch veľa vody nenamútia.

Opakujeme, že zodpovednosť nesú GM a tréner, ale minimálne dvaja hráči Slovana mali v nominácii byť. Po tomto pre nás lapsuse sa v lete hádam už nebude nikto čudovať, keď sa mužstvo bude skladať z hráčov iných krajín, ako z tej slovensky hovoriacej…  Nominácia na ZOH nie je fackou iba pre Slovan a jeho fanúšikov. Verme, však, že bola poslednou.

 

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár