Slovan uspel na ľade Soči, hrdinom Mikúš

HK Soči – HC Slovan Bratislava 1:2sn (0:0, 0:0,1:1, 0:1)

Góly: 47. Collins (Jokipakka, Padakin) – 44. Hecl (Réway, Hrnka), 65. rozh. nájazd Mikúš.

Vylúčenia 2:8, navyše Meszároš 10 min Presilovky 1:1 Oslabenia 0:0

HK Soči: Barulin – Jokipakka, Blum, Polášek, Mamkin, Čmychov, Chomickij, Kuznecov – Lapenkov, Lugin, Collins – O’Dell, Padakin, Šmeľov – Tomilin, Točickij, Akmaldinov – Chlopotov, Starkov, Laričev – A. Ivanov.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek – Bačík, Meszároš, Després, Černý, Hedera, T. Voráček – Řepík, Boychuk, J. Mikúš – Co. Genoway, Viedenský, Hrnka – Skalický, Šerbatov, M. Sloboda – Sádecký, Hecl, Réway – Baranov.

Domáci začali nátlakom, Slovan ale postupne hru vyrovnal. Obrovskú možnosť na úvodný gól nevyužil Sloboda. Soči v závere tretiny nevyužilo presilovku. V prvej časti diváci gól nevideli.

Soči začalo druhú časť presilovku, Slovan neinkasoval. V dobrej šanci neuspel ani Akmaldinov, Štěpánek bol pozorný. Vzápätí Slovan nevyužil presilovku, naopak v oslabení mohol Šmeľov skórovať. Domáci nevyužili dve početné výhody v krátkom čase, Slovan aj po dvoch tretinách držal bezgólový stav.

Slovanu vyšiel úvod záverečnej časti. V presilovke Réway ponúkol puk Heclovi, ktorý zaznamenal svoj prvý gól v KHL.Vedenie hosťom dlho nevydržalo. Presilovku využil Collins, ktorý vyrovnal.  V samom závere fauloval Meszároš, Soči neuspelo v početnej výhode.

Zápas sa dostal do predĺženia. Boychakov pokus Barulin vyrazil. Po Desprésovom faule malo Soči výhodu presilovky 4v3, stav nezmenil. V nájazdoch sa presadil až šiesty hráč Slovana – Juraj Mikúš, ktorý tak rozhodol o dvoch bodoch pre Slovan. Za domácich Štěpánka neprekonal ani jeden hráč, hoci pokus O’Della musel odobriť až video rozhodca. Slovan tak vyhral prvýkrat na ľade Soči v KHL.

ohlasy po zápase , zdroj hcslovan.sk

Eduard Zankovec: „Dnes to bol od nás veľmi dobrý zápas. Hralo sa veľa v našom obrannom pásme, často sme sa bránili v oslabeniach. Chlapci však ustáli tlak, v dôležitých chvíľach sme pôsobili na ľade sebavedomo. Pochváliť musím aj výkon brankára, ktorý nám veľmi pomoho“

Pridaj komentár