Favorit nepripustil žiadnu drámu, Slovan porazil rozdielom triedy (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Góly: 59. Bartovič (Barker) – 8. Ketov (Kadejkin, Belov), 9. Barabanov (Burdasov), 20. Martensson (Thoresen, Ericsson), 26. Burdasov (Kadejkin, Barabanov), 29. Burdasov (Kablukov), 50. Čudinov (Belov)

Rozhodovali: Bondar, Ščeňov – Goliak, Deďulia. Vylúčenia: 6:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:1. Divákov: 10 055.

HC Slovan Bratislava: LeNeveu (Janus) – Sersen, Luža, Barker, Štajnoch, Kozák, Starosta, Šťastný – Jeglič, Tičar, Netík – Nagy, Nedorost, Bartovič – Vondrka, Murley, Hudáček – Ölvecký, Surový, Kudrna.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Kalinin, Rukavišnikov, Kutejkin, N. Belov, Čudinov, A. Belov, Chafizullin, Alexandrov – Thoresen, Martensson, Ericsson – Panarin, Šipačov, Dadonov – Chohriakov, Kadejkin, Ketov – Burdasov, Kablukov, Barabanov.

V drese Petrohradu sa pre zápasom objavil aj brankár Ježov, ktorý privádzal hráčov Slovana do zúfalstva dva dni pred Štedrým večerom, vtedy v drese Togliatti. Hrdinu vtedajšieho zápasu si SKA stiahol nazad z hosťovania. Tentokrát však ako dvojka kryl chrbát Koskinenovi. V bránke Slovana naopak po prvýkrát nastúpil David LeNeveu. Ten si pripísal aj prvý zákrok stretnutia po peknej strele Panarina. Pred Koskinenom bolo zasa horúco po závare štvrtého útoku. V siedmej minúte sa do veľkej príležitosti dostal Jeglič, ktorý spomedzi kruhov trafil iba do Koskinena. Onedlho sa však hostia radovali po nevinnej akcii. Ketov si nakorčuľoval pred Leneveaua a medzi húštinu hráčov ho prestrelil. Rovnaká situácia sa opakovala už o pár sekúnd. Leneveaua prekonal Barabanov a kanadský brankár prepustil miesto Janusovi. Slovan sa snažil čo najskôr dostať do zápasu, Bartovič v nájazde nemieril presne. Bola to zatiaľ najväčšia šanca belasých. Hostia v prvej časti hry však ešte stihli svoj náskok navýšiť. Tridsať sekúnd pred koncom upravil na 0:3 Martensson.

Druhú tretinu začal Slovan aktívne, opäť však udrelo na druhej strane. Burdasov si opäť nakorčuľoval pomedzi kruhy a prekonal Janusa po štvrtýkrát. Slovan mal potom výhodu presilovej hry, no namiesto gólu z nej inkasoval. Presadil sa opäť Burdasov, čím dokončil svoj hetrik. Ďalšiu veľkú šancu zvýšiť skóre mal Kalinin, sám pred Janusom mieril iba do jeho betónov. Slovan sa pred Koskinena dostával čoraz menej, hostia svoju prevahu v druhej tretine už viackrát gólovo nezúročili. Najbližšie mal k tomu minútu pred jej koncom po Thoresenovej zadovke Martensson.

Kozmeticky mohol Slovan upraviť stav hneď na začiatku záverečnej tretiny. Presilovka však ostala nevyužitá, Koskinena v nej pálila dlaň po strele Sersena. V polovici tretiny mali hostia minútovú výhodu presilovky piatich proti trom a to hneď dvakrát po sebe. V nej najskôr Panarin doslova zastrelil Štajnocha, ktorého museli vyniesť na nosidlách. Potom sa však presadil od modrej Čudinov. Janus sa potom ukázal v dobrom svetle po strele Kadejkina, ktorá rozhodne volala po góle. Ten však vypredaná Slovnaft aréna videla konečne aj v sieti Koskinena. Bartovič ho v úniku prestrelil a upravil na konečných 6:1. Petrohrad si tak aj bez svojich dvoch najväčších hviezd Kovaľčuka a Tichonova odváža z Bratislavy jasné víťazstvo.

Petri Matikainen, tréner Slovana: „SKA hralo dnes výborne, naozaj pekný hokej. Skvele korčuľovali, prihrávali si, premieňali šance. Pre nás to bol veľmi zlý zápas. Boli sme pomalí, robili sme veľké chyby. Mali sme slabý začiatok a tak to aj pokračovalo, nevedeli sme sa nakopnúť. Vedeli sme, čo nás čaká, ale mentálne sme sa na to nedokázali pripraviť. Neviem prečo.“