Draftovaní hráči Slovanom v KHL

Bratislavský Slovan pôsobí v KHL už tretiu sezónu. Po úspešnej prvej sezóne prišla nevydarená druhá sezóna, aby Slovan vo svojej tretej bojoval o postup do play off.  S účasťou v KHL súvisí aj draft mladých hráčov, na ktorých môže kluby v budúcnu stavať,  tak ako to funguje v NHL.

Poďme sa pozrieť, kde momentálne naše nádeje hrajú a ako sa im darí. Pri pohľade na nomináciu hráčov viacerí sú nominovaní na nadchádzajúce MS 20 v Kanade. Okrem nich sa do výberu dostali aj traja Slovanisti – Denis Godla,Patrik Bačík a Samuel Petráš. Našim hokejistom držíme palce!

V prvej sezóne  v roku 2012 belasí draftovali túto päticu hokejistov:

Marko Daňo, Martin Réway, Dominik Rehák, Matej Paulovič a Patrik Koyš.

Marko Daňo (C,ĽK)

Bol vôbec prvým draftovaným hráčom Slovana v KHL. Hneď po drafte si vyskúšal KHL, odohral v nej dve sezóny s bilanciou 78 zápasov a 12 bodov (6+6). V roku 2013 si ho v prvom kole z 27.miesta vybral Columbus Blue Jackets, Marko po odchode zo Slovana zamieril za more, a hneď vo svojej prvej sezóne sa presadil v NHL. Zatiaľ v nej odohral osem zápasov, strelil jeden gól a pridal jednu asistenciu. Aktuálne pôsobí na farme Springfield Falcons, kde si v 16 zápasoch pripísal na svoje konto deväť bodov (5+4). Slovensko reprezentoval v kategóriach U18 a U20.

Martin Réway (C,ĽK)

Už vo svojom mladom veku zaujal viacerých skautov, cez juniorku sa zo Sparty dostal do Kanady, kde odohral v drese  Giteneau Olympiques dve sezóny a patril v nich k najlepším hráčom svojho tímu.V roku 2013 si ho vo štvrtok kole z 116.miesta vybral slávny Montreal Canadiens. Slovanu patrí Martin v rámci KHL, preto fanúškovia dúfali, že si pred sezónou oblečie belasý dres. Dnes Martin hrá za HC Sparta Praha, kde si v 23 zápasoch drží takmer bod na zápas. (5+16). Slovensko reprezentoval v kategóriach U18,U20 a seniorská repre Minsk 2014. Dnes je kapitánom reprezentácie do 20, ktorá sa predstaví na MS v tejto kategórii v Kanade. 

Dominik Rehák (C,PK)

Odchovanec žilinského hokeja si v minulosti vyskúšal aj nižšiu súťaž v zámorí, kde nastupoval za Victoriaville Tigres. Po návrate z poza mora sa vrátil domov do MsHK Žilina, aby postupne prešiel do projektu Orange 20, kde odohral aj túto sezónu, v ktorej si na svoje konte pripísal v 16 z štyri body (1+3).  Na draft v NHL zatiaľ čaká. Slovensko reprezentoval v kategóriach U18 a U20, dnes je členom reprezentácie do 20, ktorá sa predstaví na MS v tejto kategórii v Kanade. 

Matej Paulovič (ĽK)

Topoľčiansky rodák si to zo svojho materského klubu namieril do Švédska, kde dve sezóny nastupoval v známom tíme Farjestad, aby si to namieril do nižšej zámorskej ligy, kde odohral pár zápasov za Peterborough Petes (OHL), aby následne prestúpil do Muskegon Lumberjacks (USHL), v ktorom hrá dodnes. V 25 zápasos zaznamenal 27 bodov (9+18). V roku 2013 ho v piatom kole z 149.miesta draftoval Dallas Stars. Dobre stavaný útočník  191 cm/89 kg reprezentoval Slovensko v kategóriach, U17,  U18 a U20, dnes je tak isto členom reprezentácie do 20, ktorá sa predstaví na MS v tejto kategórii v Kanade. 

Patrik Koyš (PK)

Kapitán Orange 20 začínal podobne ako Pavol Demitra v Dubnici, odkiaľ prešiel do Dukly Trenčín, v ktorej odohral prevažnú časť svojej kariéry. Jeden rok si vyskúšal nižšiu zámorskú súťaž v drese Shawinigan Cataractes (QMJHL), aby sa vrátil do Dukly, odkiaľ  prešiel do projektu Orange 20, kde pôsobí posledné dve sezóny. V aktuálnej sezóne odohral 17 zápasov s bilanciou osem bodov za (5+3). Na draft z NHL ešte čaká. Reprezentoval  Slovensko v kategóriach, U17,  U18 a U20, dnes je tiež členom reprezentácie do 20, ktorá sa predstaví na MS v tejto kategórii v Kanade. 

V roku 2013 Slovan draftoval iba štvoricu hráčov :

Juraj Šiška, Patrik Koch, Adrián Sloboda, Lukáš Berák

Juraj Šiška (PK)

Ešte iba 18 ročný Nitran si vyskúšal v sezóne 2012/2013 projekt Orange 20, aby si to neskôr z Nitry namieril za more, kde pôsobí v drese Saint John Sea Dogs (QMJHL) už druhú sezónu, aj keď v tej prvej za See Dogs nenastúpil ani na jeden zápas. V aktuálnej sezóne si pripísal v 31 zápasoch deväť bodov za (3+6). Draftovaný v NHL ešte nebol. Reprezentoval  Slovensko v kategóriach U17,  U18 .

Patrik Koch (O)

Bratislavčan podobne ako Martin Réway aj s českým občianstvom vyrastal v Brne, kde za Kometu odohral tri sezóny, aby si v sezóne 2013/2014 vyskúšal MHL v drese Salzburgu. Dnes pôsobí v zámorí v  nižšej lige hráva za Des Moines Buccaneers (USLH). V 21 zápasoch si pripísal na svoje konte sedem bodov (3+4).  Na draft v NHL ešte čaká.Reprezentoval  Slovensko v kategóriach, U17,  U18.

Adrián Sloboda (0)

Skaličan, ktorý si okrem skalického dresu vyskúšal aj Orange 20 dnes oblieka dres Ottawa 67’s (OHL),  v 45 zápasoch si za šesť prihrávok pripísal rovnaký počet bodov.  Na draft v NHL ešte čaká. Reprezentoval  Slovensko v kategóriach U17 a U18. 

Lukáš Berák (ĽK)

Trenčan, ktorý vyrastal v Dukle, pôsobí v nej ja dnes. V ostatnej sezóne odohral 14 zápasov aj za tím Slovenska do 18 rokov, ktorý hrá v prvej lige, aby sa vrátil späť do Trenčína, v drese ktorého si v 20 zápasoch pripísal 23 bodov (11+12). Draftovaný v NHL ešte nebol. V sezóne 2012/2013 sa predstavil v drese Slovenska na svetovom šampionáte sedemnásť ročných.

V roku 2014 Slovan draftoval týchto hráčov :

Erik Černák, Radovan Bondra, Martin Andrisík, Denis Pätoprstý

Erik Černák (O)

Vzhľadom na svoj vek, už Erik stihol odohrať viacero zápasov za reprezentačné výbery. Ako 16 ročný sa predstavil minulý rok na majstrovstvách sveta do 20 rokov. Odchovanec košického hokeja hral v Slovane, doma v Košiciach, aby si vyskúšal aj Orange 20. Dnes Erik nastupuje ako 17 ročný za mužov HC Košice, v 28 zápasoch si na svoje konto pripísal 6 bodov (4+2). Vzhľadom na svoj vek na draft v NHL ešte čaká. Reprezentoval  Slovensko v kategóriach U17, ako kapitán U18 a U20. Dnes cestuje na svoje druhé majstrovstvá v tejto vekovej kategórii do Kanady.  

Radovan Bondra (ĽK,PK)

Hráč s hokejovým menom, je iba vzdialený príbuzný slávneho Petra Bondru , ktoré si pamätáme z Goteborgu 2002.  Talentovaný Radovan hrával  za HC Košice, i oba projekty Orange 20 i Slovenskú reprezentáciu do 18 v rámci prvej ligy, kde si v sezóne v 13 zápasoch pripísal 10 bodov (5+5), v drese Orange stihol odohrať iba štyri zápasy bez bodového zápisu.  Reprezentoval  Slovensko v kategóriach U17, U18 a  v U20 zažije premiéru na najbližších MS, keďže je  členom reprezentácie, ktorá sa predstaví na MS v tejto kategórii v Kanade. 

Martin Andrišik (C)

S hokejom začínal v Dubnici odkiaľ prestúpil do Banskej Bystrice, kde pôsobí už tretiu sezónu. Slovensko reprezentoval  v kategórii do 17 rokov.

Denis Pätoprstý (PK)

Ďalší z hokejistov, ktorý začínal v Topoľčanoch. Dnes Denis oblieka druhú sezónu dres českého klubu z Mladej Boleslavy. V 25 zápasoch si pripísal na svoje konto  pät bodovo (2+3). Slovensko reprezentoval  v kategórii do 17 rokov.

Pridaj komentár