Február v znamení HBT Slovan

Vo februári sa pre niektoré celky sezóna skončila, iným začala jarná časť.  V našom prehľade prinášame najzaujímavejšie momenty, ktoré sa počas februára udiali.

HC Slovan 

Pre Slovan bol kľúčový ôsmy február. Dátum, kedy si v zápase s Dinamom Riga definitívne zabezpečil účasť v play-off. Dôležité kroky však spravil v úvode mesiaca, kedy dokázal na východe Ruska vyhrať nad Vladivostokom i Chabarovskom. Nasledovala reprezentačná prestávka, po ktorej belasí dohrávali sezónu na ľade Soči a Lokomotivu Jaroslavľ. Vzápätí už nasledovali play-off zápasy s CSKA Moskva. Slovan odohral s favoritom vyrovnané zápasy, o čom svedčia aj výsledky. Nakoľko prehral prvé štyri zápas, čím sa preňho sezóna 2015/2016 skončila. Postup do vyraďovacej fázy môžeme považovať za úspech a splnenie predsezónneho cieľu. Cam Barker dokázal vyhrať kanadské bodovanie obrancov. Jeho klubový spoluhráč Ľubomír Višňovský po poslednom zápase sezóny ukončil hráčsku kariéru.

DSC_3602

ŠK Slovan

Slovan počas februára v Turecku ladil formu pred jarnou časťou. Odohral viacero prípravných zápasov, prípravu ukončil výhrou nad Sencom. Krátko pred prvým jarným zápasom do tímu pribudlo viacero hráčov. Postupne prichádzali Kopičar, Hrubeš, Crnkič, Dielna a Adilehou. Prvé jarné kolo Slovan zvládol, keď dokázal v Trenčíne vyhrať 2:0. Náskok na AS stiahol na štyri body, dostal sa do hry o titul.

HBT Slovan

Hokejbalistom Slovana vystúpenia počas februára vyšli. Dokázali vyhrať všetky tri zápasy. Cenné sú víťazstvá nad Nitrou, či Lizards Stupava.

Slovan_MJM

BK Slovan

Slovanistky odohrali počas februára viacero zápasov. Zaujala zvládnutá odveta v Slovenskom pohári proti Popradu, keď v prvom zápase nestačili na svojho súpera a prehrali o 22  bodov. V odvete manko zmazali a postúpili do finálového turnaja, aby obsadili konečné šieste miesto.

Juniori Slovana

Belasým začala odvetná časť v nadstavbovej časti. Zápas s Duklou Trenčín im nevyšiel, čím prišli o vedenie v tabuľke, ktorá určovala poradie pred play-off. Napokon Slovan obsadil druhú priečku, z ktorej vstupoval do vyraďovacej fázy.

1. RC Slovan 

Rugbisti Slovana sa koncom februára predstavili na zaujímavom podujatí. Snow Mulata Rugby 2016, kde obsadili piate miesto.

Tím mesiaca: HBT Slovan Bratislava

Hviezdy mesiaca:  brankár HBT František Sebestyén

Zápasy mesiaca: HC Slovan – Dinamo Riga  3:2 pp, AS Trenčín – ŠK Slovan 0:2,  Lizards Stupava – HBT  Slovan  4:5pp a BK Slovan – BAM Poprad 84:53

Gól mesiaca:  víťazný gól Roka Tičara proti Rige, keď sa do akcie zapojil aj Barry Brust.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne – postup hokejistov Slovana do play-off. Víťazstvo Slovana v Trenčíne.

negatívne – rýchle vypadnutie Slovana v play-off, keď sa mu nepodarilo vyhrať proti CSKA ani jeden zápas.

Prepadák mesiaca: prehra BK Slovan na Slovenskom pohári s Banskou Bystricou

ŠK Slovan Bratislava 2-2-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 13:8

HC Slovan  1-2-1-5  (legenda: výhra – výhra po predĺžení alebo nájazdoch – prehra po predĺžení alebo nájazdoch- prehra), skóre 16:25

HBT Slovan 3-0  (legenda: výhra-prehra), skóre 17:10

BK Slovan 1-0-5  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 314:405

Juniori HC Slovan 2-1-1-1  (legenda: výhra – výhra po predĺžení alebo nájazdoch – prehra po predĺžení alebo nájazdoch- prehra), skóre 19:9

1.RC Slovan 2 -1 – 2 (legenda: výhra – remíza – prehra) skóre 23:14

 

 

 

 

 

Pridaj komentár