Jediný gól stačil belasým na tri body!

FK Dukla Banská Bystrica vs. ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Gól: 84. Peltier

Žlté karty : Peltier, Milinkovič

Rozhodoval: Vladimír Vnuk

Diváci: 1008

Boroš (73. Ďurčo) – de Vito, Savič, Polievka (68. Šovčík), Lipták (87. Seye) – Ľupták, Peňaška, Dolný, Mazan – Neušel, Střihavka.

Perniš – Čikoš, Jablonský, Gorosito, Kolčák – Hudák, Žofčák (90+3. Ďuriš), Milinkovič (78. Čermák), Štefánik – Kubík (90+4. Gašparovič), Peltier.

Po štvrtkovej prehre s Young Boys nastúpili Slovanisti v trošku pozmenenej zostave. Pri pohľade na ich lavičku priam v oklieštenej (Poláček – Sipľak, Vrablec, Gašparovič, Čermák, Fořt)! Na druhú stranu by si mladí hráči zaslúžili väčšiu dôveru trénerov. Od úvodu zápasu sa hral bojovný futbal, v ktorom sa prvý  prihlásil o slovo Slovan, ale  Čikošova aktivita zmenu stavu nepriniesla. Domáci kontrovali Dolného strelou z 20 metrov, neskôr aj  Střihavkou akciu, po ktorej Ľupták ohrozil Perniša. Slovan naďalej hrozil, Kubíkova strela skončila iba na bočnej siete. Peltierovi vzápätí zmaril šancu skórovať dobre vybiehajúci Boroš.  Slovan bol aktívnejší, ale gól nedal ani po Žofčákovej strele, ktorú na poslednú chvíľu pred Borošom  zablokoval de Vito. Prvú žltú kartu v stretnutí uvidel za faul Slovanista Peltier. Zápas sa odohrával z jednej strany na druhú, Slovan bol futbalovejši, ale diváci v prvom polčase gól nevideli.

V druhom polčase nastúpili oba celky bez zmien v zostavách. Prvá šanca druhého polčasu zmenu stavu nepriniesla,. Peltier nevyužil Milinkovičom pas, stroskotal na Borošovi. Dukla kontrovala šancou Dolného, ktorú prerušil ofsajdový hvizd. Domáci hrýzli a po hodine hry boli blízko blizúčko k otváraciemu gólu zápasu. V poslednej chvíli zasiahol Čikoš, ktorý zastavil gólovú prihrávku Ľuptáka na Polievku. Slovan odpovedal presným pasom Štefánika na Kubíka, ale dobre zasiahol vracajúci sa Peňaška.  Slovan bol v týchto fázach stretnutia lepší, veľmi blízko k otvoreniu skóre mal Gorosito, jeho strela z dobrej pozície skončila vysoko nad bránou.V ďalšej sľubnej šanci sa ocitol Peltier, po jeho súboji s brankárom musel domáci Boroš opustiť ihrisko, nahradil ho Ďurčo.  Vo výbornej šanci sa ocitol domáci Dolný, ktorého tečovaná strela  strela iba tesne minula Pernišovu bránu. Neúprosná pravda a staré známe “ nedáš-dostaneš“ sa potvrdilo v tomto zápase. Peltier v 84. minúte posiela belasých do vedenia, keď z voleja trafil Kubíkovu centrovanú loptu. V závere zápasu sa už stav nezmenil, Slovan si vezie z Bystrice po výhre 1:0 tri body) Už v stredu sa stretne doma s Vionom Zlaté Moravce.

 

Pridaj komentár