Futbalistky ôsmykrát v rade vo finále (FOTO+ VIDEO)

Futbalistky Slovana Bratislava si do semifinálovej odvety Slovenského pohára žien v Nových Zámkoch priniesli z domáceho prostredia sľubný výsledok 2:0. Tesne pred stretnutím sa Novozámčanky snažili naše hráčky vyviesť z miery a narušiť ich predzápasovú prípravu. V úvode bolo zo strany belasých cítiť nervozitu a zrejme aj tá prispela k tomu, že duel sa pre nás začal vyvíjať priam katastrofálnym scenárom. Novozámčanky totiž zmazali dvojgólové manko už v 11. minúte, keď po dvoch rohových kopoch poslala loptu dvakrát hlavou do siete nepokrytá Maja Dimitrijevič. V 34. minúte dostala domáce do vedenia už 3:0 z prísne nariadeného pokutového kopu Andrea Horváthová. Bratislavčanky však nepriaznivý stav nepoložil, cez polčasovú prestávku sa psychicky postavili na nohy a od úvodu druhého dejstva podávali viditeľne zlepšený výkon. Postupová matematika hovorila, že belasým môže na postup stále stačiť jeden strelený gól. Krátko po začiatku druhého polčasu prišiel nepochopiteľný skrat domácej strelkyne dvoch gólov Maje Dimitrevič. Srbská obrankyňa totiž po súboji o loptu kopla na zemi ležiacu slovanistku Veroniku Jančovú, po čom musela nasledovať z rúk hlavného rozhodcu červená karta. Slovan si v následnej početnej výhode vypracoval v šestnástke domácich niekoľko príležitostí, ale do presného zakončenia sa nedostal. Vytúženého postupového gólu sa belasé napokon dočkali v 76. minúte, keď brankárku domácich prekonala nádhernou ďalekonosnou strelou spomínaná Veronika Jančová. Zverenkyne trénera Martina Masaryka si už v zostávajúcom čase svoj postup takticky postrážili a po záverečnom hvizde mohla vypuknúť obrovská radosť z vyradenia kvalitného protivníka.

Belasé futbalistky tak predĺžili svoju vynikajúcu sériu. Veď Slovenský pohár žien píše v súčasnosti svoju ôsmu sezónu a Slovan v jeho finále ešte nikdy nechýbal. V doterajších siedmich finálových dueloch bol štyrikrát úspešný (2009, 2011, 2012, 2013) a v troch ťahal za kratší koniec (2010, 2014, 2015). Naopak úradujúci majster a pohárový šampión z Nových Zámkov bude vo finále chýbať po troch účastiach v rade. Slovan si v záverečnom súboji o trofej premiérovo zmeria sily s Bardejovom, ktorý v semifinále prevalcoval Žilinu po víťazstvách 3:1 vonku a 8:2 doma. Finále sa uskutoční v piatok 29. apríla o 16:00 hod na štadióne v Jaslovských Bohuniciach.

FC UNION NOVÉ ZÁMKY – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 3:1 (3:0)

Góly: 7. a 11. Dimitrijevič, 34. A. Horváthová (11 m) – 76. Jančová.

Vylúčená: 49. Dimitrijevič.

Zostava Slovana: Matúšková – Hollá (K), Pribilová, Juríková, Pračková – Lukačiková (63. Starčevič) – Tóthová (70. Čopíková), Čahojová, Kovaľová, Švecová – Jančová (90. Hviščová).

Videá z radosti slovanistiek po postupe:

Video č.1

Video č.2

Fotogaléria:

[Best_Wordpress_Gallery id=“18″ gal_title=“NZ odveta“]

HLASY PO ZÁPASE

Martin Masaryk, tréner Slovana: „Očakávali sme, že odveta bude veľmi náročná, čo sa aj potvrdilo. Už v úvode nás prekvapili niektoré ťahy domácich, ktoré podľa mňa na futbalovú scénu nepatria. Súper bol fyzický zdatný a vedeli sme že najväčšie nebezpečenstvo nám hrozí zo štandardných situácií. Aj napriek dôslednej príprave sme nedokázali eliminovať hráčky Unionu a dvakrát sme inkasovali. K pokutovému kopu len ťažko hľadám slová. Veľmi nám pomohla polčasová prestávka, kde sme si povedali, čo všetko potrebujeme do druhého polčasu zmeniť. Druhý polčas sme začali dominovať v osobných súbojoch a dokázali sme si vypracovať dve čisté gólové príležitosti. Nakoniec sa nám podarilo streliť gól, ktorý rozhodol o našom postupe. Ten bol podľa mňa zaslúžený, pretože dievčatá aj v tomto zápase išli doslova na dno svojich síl. Ukázal sa charakter a mentálna sila tohto družstva.“

Štefan Labay, tréner Nových Zámkov: „Bol to kvalitný zápas. V prvom polčase sme dominovali, ale po vylúčení našej hráčky, sme začali strácať pevnú pôdu pod nohami. Neviem pochopiť ako mohla Maja Dimitrijevič urobiť takú hlúposť a kopnúť súperku bez lopty. V každom prípade gratulujem Slovanu k postupu do finále.“

Autor článku a foto: Miroslav Vraník