ŠKF VIX Žilina – ŠK Slovan Bratislava futbal 1:1 (0:1)

Góly: 68.Šmídová – 32. Fatulová

ŠKF  VIX Žilina:   Červíková,- Bačová, Šušolová (C), Zdechovanová, Taranová, Líšková, Bytčánková, Šmidová, Mašlonková, Popelková, Pagáčová

ŠK Slovan : Frantová – Švecová, Juríková, Košíková, Pračková – P. Vojteková – Lacková (78. Čahojová), Fatulová (K), Absolonová, Hviščová – Tóthová (65. Vojkovičová).

Futbalistky Slovana v zápase 14. kola najvyššej slovenskej súťaže žien na trávniku klubu ŠKF VIX Žilina v Bitarovej len remizovali 1:1 a stratili tak dôležité dva body. Boj o majstrovský titul majú síce stále vo svojich rukách, vyzerá to ale tak, že budú musieť vyhrať všetkých šesť zostávajúcich ligových duelov. Pozitívom je, že na svoj prvý jarný súťažný zápas už nastúpila brankárska jednotka belasých Veronika Frantová. Slovan sa však napriek tomu nepredstavil v najsilnejšej možnej zostave, pričom citeľnou stratou bola najmä neúčasť zranenej kapitánky Alexandry Hollej. Kapitánsku pásku si tak na ruku navliekla stredopoliarka Simona Fatulová a práve ona v 32. minúte otvorila skóre stretnutia. Domácim sa však v druhom polčase podarilo vyrovnať a slovanistky už na tento zásah odpovedať nedokázali. Najbližšie sa naše ženy predstavia v sobotu 16. mája o 13:00 v domácom súboji proti Bardejovu, na ktorého pôde na jeseň remizovali 0:0.

Fotky zo zápasu nájdete tu.

ŠKF VIX ŽILINA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:9 (0:7)

V následnom stretnutí junioriek nedali belasé Žilinčankám žiadnu šancu a triumfovali vysokým rozdielom 9:0. Pri streleckej chuti bola najmä štvorgólová Veronika Jančová, ktorá deň predtým oslávila svoje 16. narodeniny.

Góly: 6. Nižňanská, 11. a 20. Kopčová, 13., 16., 69. a 80. Jančová, 33. Horvátová, 35. Čopíková.

Zostava Slovana: Kubišová – Rublíková, Szeibecederová (C), Kovaľová (41. Matúšková), Čermáková, Čopíková, Horvátová, Kopčová, Nižňanská, Jančová, Otiepková.

Autor článku: Miroslav Vraník