Hokejbalisti Slovana bronzoví, na finále im tentokrát chýbali sily

HBT Slovan Bratislava – HBC Iepurii DNV 1:4 (0:2,1:0,0:2) – konečný stav série 0:3

Góly: 26. Rzavský (Velčický, Pukalovič) – 5. Sisík, 14. Jašo, 34. Brenner, 43. Cvik

Rozhodovali: Jančík – Linek. Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Ondriska /Slovan/ 10 min. OT. Využitie: 0:1. Divákov: 60.

Slovan: Sebestyén (Androvič) – Ondriska, Pukalovič, Gorek, Stopiak, Jančovič, Müller, Répasi, Kovalík, Zelenák, Hrabárik, Štefaňák, Velčický, Nemec, Rzavský, Buranovský, Divald, Guba, Čerňanský, Lovaš, Hromek.

V snahe odvrátiť dva súperove mečbaly nastúpili hokejbalisti Slovana na tretí zápas semifinále play-off. Začali však zle a už po piatich minútach využil ich súper presilovú hru. Tento moment veľmi ovplyvnil celý zápas, hostia sa dostali na koňa a po zvyšok zápasu bojovali belasí najmä sami so sebou. Minútu pred koncom prišiel faul na Nemca, ktorý s krvavou tvárou opustil ihrisko, ale namiesto vylúčenia prišiel druhý gól súpera. V druhej tretine zodvihol zástavu kapitán Rzavský, ktorý sa výborne zorientoval po odrazenej lopte, bol to však posledný gól Slovana v ligovej súťaži v sezóne 2014/15. V tretej tretine totiž postup do finále pečatili ešte Brenner a Cvik.

V ligovej súťaži 2014/15 obsadil HBT Slovan Bratislava napokon bronzovú priečku, keďže do finále postúpili prvé dve mužstvá po základnej časti a Slovan si tak automaticky ako tretí tím zavesí na krk bronzové medaily. Po vlaňajšej stopke, ktorú im vo štvrťfinále vystavila Trnava, je posun na medailové priečky zlepšením, napriek tomu je sklamanie očividné. Zároveň je však motiváciou do ďalšej sezóny.

Mužstvo však sezónu nekončí. Naopak, už v utorok ho čaká odveta v bratislavskom pohári proti Pezbehu Petržalka, v ktorej musí potvrdiť postup. Po prvom zápase, v ktorom HBT zvíťazil 18:3, si teda môže dovoliť prehrať aj o štrnásť gólov. To si však nepripúšťa a aj do odvety pôjdu belasí za víťazstvom.

Po skončení pohárových povinností, čaká mužstvo voľno a zhruba v polovici júna začne letnú prípravu. Tá bude smerovať nielen na novú sezónu, ale aj na dva turnaje, ktorých sa mužstvo zúčastní. Prvým je Stümpel Cup v Nitre v júli, druhým bude augustový, mimoriadne kvalitne obsadený turnaj v Novom Strašecí, na ktorom sa už niekoľkokrát predstavila aj česká seniorská reprezentácia.