Futsalový sviatok v Bratislave, Slovan chce postúpiť medzi elitu

V utorok sa v Bratislave začína futsalový sviatok. ŠK Slovan Bratislava futsal bude organizátorom Main round UEFA Futsal Cup-u, obdoby futbalovej Ligy majstrov.

Turnaj Ligy majstrov je na programe od utorka 10. októbra do piatka 13. októbra a uskutoční sa v bratislavskej HANT Aréne. O jedinú postupovú miestenku do tzv. Elite round si to rozdajú štyri mužstvá. Domácemu ŠK Slovan Bratislava futsal budú v boji o postup čeliť poľský tím Bielsko – Biala, holandský ´t Knooppunt a gruzínsky Georgians Tbilisi.

Na turnaji sa počas troch hracích dní stretnú súperi systémom každý s každým a najlepší tím postúpi do ďalšej fázy futsalovej Ligy majstrov. Hracími dňami sú utorok, streda a piatok. Prvý zápas je vždy na programe o 17.30 h, druhý o 20.00 h. ŠK Slovan futsal odohrá všetky svoje stretnutia v čase od 20.00 h.

VSTUPENKY

Fanúšikovia si budú môcť vstupenky zakúpiť priamo v HANT Aréne. Cena vstupenky na jeden hrací deň (vstupenka platná na oba zápasy) je 3 eurá.

Futsalisti Slovana vstúpili do ligovej súťaže dvoma vysokými víťazstvami, keď zdolali Levice 9:1 a v Nových Zámkoch vyhrali 8:0. Liga majstrov je pre nich veľmi dôležitá a radi by v nej zaspomínali na november 2015, keď v Elite round prilákali na Zimný štadión Ondreja Nepelu rekordnú návštevu 4500 divákov a zdolali Benficu Lisabon 5:4.

„Liga majstrov je pre nás v tejto sezóne najdôležitejšia zo všetkých súťaží. Chalani si prípravu odmakali, zaberali aj s kondičným trénerom a verím, že natrénované veci ukážu aj priamo v zápasoch. Veľmi dôležitý bude už prvý duel s poľským Bielsko – Biala, ten nám veľa napovie. Naším športovým cieľom je vyhrať skupinu a postúpiť. Popritom chceme do hľadiska prilákať fanúšikov, ktorí sa môžu tešiť na špičkový európsky futsal,“ povedal tréner ŠK Slovan Bratislava futsal Martin Rejžek.

Program Main round UEFA Futsal Cup-u v Bratislave:

Utorok 10. októbra:
17:30 Georgians Tbilisi – ´t Knooppunt
20:00 ŠK Slovan Bratislava futsal – Bielsko – Biala

Streda 11. októbra:
17:30 Bielsko – Biala – Georgians Tbilisi
20:00 ŠK Slovan Bratislava futsal – ´t Knooppunt

Piatok 13. októbra:
17:30 ´t Knooppunt – Bielsko Biala
20:00 Georgians Tbilisi – ŠK Slovan Bratislava futsal

Súpiska ŠK Slovan Bratislava futsal na Main round UEFA Futsal Cup-u:

Brankári: Mário Gašparovič, Marek Karpiak, Peter Brndiar
Hráči do poľa:  Marek Bahna, Marek Belaník, Peter Haľko, Matúš Kyjovský,  Peter Kozár, Richard Michalec, Martin Péchy, Dušan Rafaj, Gabriel Rick, Peter Serbin, Radim Záruba,  Adam Zdráhal, Martin Zdráhal

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Martin Rejžek
Asistent trénera a kondičný tréner: Ondrej Habaj
Vedúci mužstva: Martin Grendár ml.
Masér: Lukáš Vaňo
Lekár: Igor Blaško

Pridaj komentár