Tarkovičovú výhra proti Šamorínu teší, recept na Poprad pozná

Basketbalistky Slovana majú za sebou tri zápasy. V tom poslednom sa im podarilo zaknihovať prvé víťazstvo v ročníku, keď po tesnom výsledku 53:54 uspeli na palubovke Šamorínu. My sme sa porozprávali s talentovanou Stellou Tarkovičovou, ktorá si v lete plnila aj reprezentačné povinnosti.

Podobne ako Radoslava Ošťadalová, aj vy ste sa v lete zúčastnili na Majstrovstvách Európy B-divízie dievčat v kategórii U18, ako sa vám hralo?

„Síce sme na majstrovstvách nenaplnili naše ambície, mne sa hralo dobre. Som rada, že som dostala dostatok príležitosti hrať a ukázať čo viem. Snažila som sa splniť čo sa odo mňa v zápasoch očakávalo a odovzdať maximum. Je to pre mňa veľká skúsenosť.“

V úvode súťaže ste mali ťažký žreb, napriek tomu ste zápasy s Piešťanami a Good Angels Košice odohrali so cťou. Čo vám tieto zápasy ukázali?

„Samzorejme, že to bol na úvod sezóny dosť ťažký žreb, ale vysporiadali sme sa s tým. Tieto družstvá sú čo sa týka kvality inde ako my, majú profesionálne hráčky, proti ktorým sa hrá veľmi tažko. My sme dosť mladé a menej skúsené družstvo, zabojovali sme a teraz nás čakajú vyrovnanejší súperi. Myslím si, že na týchto zápasoch je najlepšie, že získavame veľa skúseností, ktoré vieme potom využiť vo vyrovnaných zápasoch.“ 

V sobotu sa vám podaril husársky kúsok, keď ste o jediný bod zdolali Šamorín na jeho palubovke. Ako vyzeral tento zápas z vášho pohľadu?

„Od začiatku zápasu sme vedeli do čoho ideme a vedeli sme, že to bude pre nás veľmi ťažký zápas. Hrali sme svoju hru, to čo vieme a bavili sme sa baketbalom. Veľmi nás táto výhra potešila.“

Už v príprave ste s týmto súperom neodohrali zlý zápas, napriek prehre, ste im to teraz vrátili, v čom boli tieto zápasy odlišné?

„Je pravda, že už vtedy sme s nimi odohrali celkom slušný zápas, rozdiel bol hlavne v tom, že za nich hrala vtedy ešte Vyňuchalová so Sujovou a za nás Dulová, takže zloženie bolo trošku iné. Vtedy sa nám to nepodarilo, o to viac sme sa teraz tešili z tejto výhry.“

V drese Šamorína pôsobia dve vaše bývalé spoluhráčky Marcová a Slezáriková, boli pred zápasom nejaké vzájomné hecovačky?

„(úsmev), sem tam sa podpichneme navzájom, ale pred zápasom hecovačky neboli.“

Už v piatok sa predstavíte v Poprade,  bolo by dobré toto víťazstvo potvrdiť. Tohto súpera veľmi dobre poznáte zo vzájomných zápasov. Poznáte kľúč k úspechu na ich palubovke?

„S týmto súperom sa poznáme veľmi dobre. Vždy keď hráme, dá sa povedať, že to medzi nami vrie. Sú to zápasy, kde rozhodujú maličkosti. Musíme hrať koncentrovane, bez hlúpych chýb a hlavne ako tím (úsmev).

Foto: archív Stella Tarkovičová

Pridaj komentár