Slovan bodoval aj po štvrtýkrát v rade, tentokrát však získal iba bod (FOTO)

HC Slovan Bratislava – Lada Togliatti 2:3 sn (1:1,0:0,1:1 – 0:0)

Góly: 3. Surový (Šťastný, Vondrka), 53. Netík (Sersen) – 14. Valjuskij (Romanov, Vorobiov), 50. Streľcov (Fjodorov), rozh. nájazd Petrov

Rozhodovali: Gusev, Odinš – Koršak, Černyšov. Vylúčenia: 4:7. Presilovky: 0:1. Divákov: 10. 055

HC SLovan: Janus (LeNeveu) – Sersen, Štajnoch, Jeglič, Tičar, Netík – Baranka, Starosta, Nagy, Nedorost, Bartovič – Luža, Ölvecký, Murley, Hudáček – Kudrna, Vondrka, Surový, Šťastný.

Lada Togliatti: Ježov (Glass) – Barancev, Hunkes, Romanov, Vorobiov, Ogurcov, Šulakov, Djakov, Sloboda – Černikov, Petrov, Golubev – Valujskij, Nikitenko, Bočarov – Belousov, Zaťovič, Šenfeld – Fjodorov, V. Streľcov, A. Streľcov.

Slovan po trojzápasovej víťaznej šnúre túžil predĺžiť túto sériu proti súperovi, ktorého na jeho ľade už v tejto sezóne zdolal. Tento cieľ začal napĺňať už po troch minútach. Šťastného „zadovku“ zúžitkoval Surový a Slovan sa dostal do vedenia. Hostia mohli vyrovnať v následnej presilovke, belasí však túto kritickú chvíľu zvládli. Ďalšia prišla v desiatej minúte, keď si na trestnú lavicu sadli spoločne Nedorost a Baranka. Dlhé oslabenie o dvoch hráčov už Slovan neprežil, 24 sekúnd pred jeho koncom prekonal Janusa z dorážky Valujskij. Presilovku hral potom aj Slovan, gól si pýtala najmä dorážka Nedorosta po strele Nagya. Aj v závere tretiny sa vylučovalo na strane hostí, Slovan tak mal ideálnu možnosť ísť do kabíny s jednogólovým náskokom. Po minúte sa navyše jeho výhoda zdvojnásobila. Okolo Ježova lietal jeden puk za druhým, stav sa však už nezmenil.

Aj v úvode druhej časti hry mali domáci možnosť presilovej hry. Ježova však neprekonali strely Jegliča, Netíka a ani Starostu. Hostia mali veľkú príležitosť v 27. minúte, Petrov však z prvej prestrelil bránku Janusa. Potom prevzali opraty zápasu do rúk opäť hráči Slovana, pred Ježovom si vytvorili veľký tlak, ani jeden pokus sa však neujal. V 37. minúte sa na brankára Togliatti rútil Tičar, svoj blafák však za chrbát Ježova neprepasíroval. V závere mali šancu aj hostia, Petrov však v presilovke opäť zlyhal.

Tretiu tretine odštartovala delovka Sersena, hostia mali výbornú príležitosť po piatich minútach. Černikov však našťastie nedokázal za Janusa zasunúť puk  po dorážke. Po tejto akcii sa hralo veľmi dlho bez prerušenia, pískalo sa až v 49. minúte. Nanešťastie pre Slovan však toto prerušenie značilo gól hostí. Z ničoho nič sa dostal k strele Streľcov a prekonal Janusa po druhýkrát. Slovan dokázal vyrovnať necelých osem minút pred koncom tretej tretiny. Netík sa rozhodol z ľavej strany vypáliť a Ježov bol bez šance. Dve minúty pred koncom zabrzdil Golubov pred Janusom tak,  že gólman Slovana bol celý od snehu a rozhodcovia poslali útočníka Lady na dve minúty. Pre Slovan to znamenalo ideálnu možnosť rozhodnúť zápas. Na to si však musela vypredaná aréna počkať až do predĺženia.

Na jeho konci mal veľkú príležitosť rozhodnúť Nedorost, zoči – voči brankárovi hostí však neuspel a tak o víťazovi rozhodovali samostatné nájazdy. V prvej sérii bol úspešný iba Petrov, Slovanisti nedokázali odpovedať v ani jednom z troch pokusov. Druhý bod navyše tak získali hostia.

Petri Matikainen : „V prvom rade chcem pogratulovať súperovi k víťazstvu. Veľmi sa mi páčil náš výkon od prvej do poslednej minúty. Vypracovali sme si veľa šancí, dobre sme korčuľovali. Ocitli sme sa v náročnej situácii, keďže nám chýbali obrancovia, pred zápasom sa zranil Brejčák, v stretnutí aj Baranka. Som hrdý na zadákov ako i na Tomáša Surového, ktorý musel hrať na poste obrancu. Som rád aj za bod, i keď sme mohli mať dva, no sú zápasy, kedy vám to nepadá.“