ŠK Slovan v letnej príprave

Slovanisti odšrtovali letnú prípravu už 5.6.2019. S výnimkou piatich reprezentantov a dorastencov sa pripojili všetci hráči z kádra prvého tímu.

„Prípravu sme začali ešte s okliešteným kádrom, od pondelka 17. júna by sme mali trénovať už v kompletnom zložení. Minulá sezóna ukázala vysokú kvalitu kádra. Chceme sa však ešte posilniť a zdvojiť všetky posty, aby bola v tíme dostatočná konkurencia. Pracujeme ešte na príchode stredopoliara a jedného útočníka,“ povedal pre oficiálny klubový web športový riaditeľ Richard Trutz. Slovan má k dispozícii presne štyri týždne, aby sa dôkladne pripravil na úvodný duel 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov (9./10. júla). „Naším zámerom je zlepšenie v každej jednej oblasti. Tréneri i hráči vedia, že musia v lete vyvinúť maximálne úsilie, aby sme sa posunuli po taktickej, technickej či kondičnej stránke. Na novú sezónu musíme byť pripravení tak, aby sme si neskôr mohli povedať, že sme v lete urobili maximum a aby sme si nevyčítali, že sme mohli urobiť viac,“ pokračoval športový riaditeľ klubu.

Počas tohto týždňa ešte do prípravy nezasiahnu reprezentanti. Štyria z piatich už majú svoje zápasy za sebou, len Dávida Holmana ešte dnes čaká kvalifikačný duel s Walesom. „Dávid Holman a Andraž Šporar sa pripoja v pondelok, Dominik Greif má voľno do konca tohto týždňa, keďže si tiež plnil reprezentačné povinnosti. David Strelec si z reprezentácie priniesol menšie zranenie a momentálne je na vyšetrení,“ reagoval Richard Trutz, ktorý odpovedal aj na otázku o zdravotnom stave ďalších našich reprezentantov. „Andraž si z kvalifikačného zápasu v Rakúsku odniesol zranenie ramena, preto nezasiahol do včerajšieho duelu v Lotyšsku a momentálne si doliečuje rameno. Je v kontakte s našimi fyzioterapeutmi a kondičnými lekármi, nie je to nič vážne. Vasil Božikov včera striedal po prvom polčase, sme v kontakte a tiež nemá vážnejšie zdravotné ťažkosti.“

K tímu sa pripojili dvaja novici Erik Daniel a Myenty Abena, po návratoch z hosťovania trénujú s belasými aj brankár Matúš Ružinský a krajný obranca Samuel Kozlovský. Dorastenci, ktorí sú v širšom kádri A-mužstva (Martin Trnovský, Adam Jackuliak a Denis Potoma) sa z dôvodu stále prebiehajúcej sezóny pripravujú s výberom U19. „Naši dorastenci ešte hrajú 18. júna Superpohár so Slaviou Praha, tento zápas sa odohrá v Skalici. Tešíme sa, že starší dorast získal titul a prispel k výnimočnej sezóne. K A-tímu sa okrem Davida Strelca určite pripoja aj Martin Trnovský, Adam Jackuliak a Denis Potoma. Ďalší hráči z úspešného dorastu tiež dostanú šancu presvedčiť o svojich kvalitách, naša juniorka bude hrať v celoslovenskej II. lige, kde naši mladíci tiež môžu rozvíjať svoj talent a potenciál,“ pokračoval Richard Trutz. Pre menšie zdravotné ťažkosti zatiaľ len individuálne trénujú dvaja hráči. „Marin Ljubičič by sa v priebehu dvoch-troch dní mal pripojiť k tímu, Joeri de Kamps sa pripravuje s fyzioterapeutmi a kondičnými trénermi, veríme, že čím skôr začne naplno trénovať s mužstvom. Je pozitívne, že stav oboch hráčov sa zlepšuje.“

O sile súčasného kádra svedčí aj enormný záujem klubov o našich kľúčových hráčov. „Môžem potvrdiť, že zo strany zahraničných klubov registrujeme enormný záujem o hráčov ako Šporar, Moha, Čavrič či Dražič. Hráči majú podpísané dlhodobé zmluvy, o prípadnom transfere smerom von z klubu by sme uvažovali len v prípade veľmi lukratívnej ponuky, ktorá by bola prospešná pre rast klubu smerom do budúcna. A samozrejme len v prípade, ak by sme mali pripravenú adekvátnu alternatívu za daného hráča. Zatiaľ nás opustil len Stefan Stangl, hľadáme ešte alternatívu na ľavý kraj obrany, aby sme zdvojili aj tento post. Sledujeme situáciu na hráčskom trhu a sme pripravení reagovať na aktuálny vývoj,“uzavrel Richard Trutz.

Pridaj komentár