HBT na Stümpel Cupe neuspel (FOTO)

By  |  0 Komentárov

Hokejbalisti HBT Slovan Bratislava sa po prvýkrát od skončenia sezóny predstavil v ostrom zápase. Konkrétne sa tak stalo na turnaji Stümpel Cup v Nitre, kde sa konal už jubilejný dvadsiaty ročník. Turnaj, ktorý nesie meno bývalého slovenského reprezentanta v ľadovom hokeji, majstra sveta z Göteborgu z roku 2002 a dnes prezidenta Slovenskej hokejbalovej únie a ktorý na ňom pravidelne hráva, bol opäť rozdelený do dvoch hracích dní. Slovanisti mali v skupine Dubnicu, ktorej káder tvorili prevažne hokejisti Dukly Trenčín a HBC  Denver.
V prvom zápase bola Dubnica nad sily belasých, v druhom sa však pod výkon HBT postarala vlastná nedôslednosť. Po vedení 2:0 dostali Slovanisti v jednom striedaní tri góly a sami sa tak pripravili o postup do ďalších bojov.
V tíme Jozefa Stümpela bolo množstvo známych tvárí, okrem iného Žigmund Pálffy, Rostislav Olesz, Roman Tománek, či čerstvá posila belasých Ivan Švarný.
František Sebestyén, brankár HBT: „Na turnaj sme sa išli zabaviť, čo si sa aj podarilo a turnaj splnil svoj účel. Nečakali sme žiadne dobré výsledky po dvoch mesiacoch voľna, ani sme neboli kompletní, takže k výkonom hráčov sa nechcem vyjadrovať. Len ma mrzí neúčasť, respektíve nezáujem niektorých hráčov, keďže turnaj má dosť vysokú úroveň, nakoľko na ňom hrá veľa hráčov hokejbalovej, ale aj hokejovej reprezentácie a veľa iných kvalitných hráčov. Dúfam, že budúci rok sa zúčastnime tohto turnaja a tak isto sa minimálne zabavíme, ako tento rok.“
Výsledky Slovana na Stümpel Cupe 2015:
Dubnica Brazzers – HBT Slovan Bratislava 6:1
Góly: Satina 2, Hlinka, Koyš, Klíma, Valjent – Gorek
HBC Denver – HBT Slovan Bratislava 6:3 
Góly: Štefanka 2, Roško, Kupec, Horváth E., Jacko – Runák, Lovaš, Nemec


Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár