Do Slovana prichádza najzábavnejší brankár na svete

Aspoň tak hlásajú titulky športového portálu spoločnosti Yahoo o 31-ročnom brankárovi Brustovi. A práve tento gólman je tým druhým spomínaným Kanaďanom, ktorý posilnil brankársky post spolu s Michaelom Garnettom. Už sme vás o tom informovali pred dvoma týždňami, že podľa našich zdrojov zostáva Brustovi iba prísť do Bratislavy. Napokon sa všetko vyjasnilo a Brust podpísal so Slovanom zmluvu na jeden rok.

Barry Brust je pre svoj neortodoxný štýl porovnávaný s českou legendou Dominikom Hašekom, avšak k jeho úspechom má zatiaľ na míle ďaleko. Tak ako však Brust dokáže zmariť gólovú príležitosť, dokáže rovnako svojim spoluhráčom poriadne „zavariť“. Stačí, ak sa pozriete na toto video zo zápasu Mytišči – Medveščak.

Preslávil sa aj v zápase Medveščaku s Torpedom Nižný Novgorod, v ktorom inkasoval 35 trestných minút.

Barryho Brusta si fanúšik Slovana pamätá vďaka výkonom v drese Medveščaku Záhreb, 31-ročný rodák z kanadského Shawn River však ochutnal aj NHL. V sezóne 2015/06 v drese Los Angeles Kings odchytal 456 minút. Draftovaný bol Minnesotou Wild zo 73. miesta v roku 2012. Okrem Záhrebu si v Európe ešte zachytal v nemeckom Straubingu, vlaňajšiu sezónu dohral v Chanty – Mansijsku. A na záver ešte kompilácia Brustových zákrokov, ale aj výstrelkov:

FOTO: Magnus Manske

Pridaj komentár