HBT odštartoval rok 2016 na výbornú, v oboch svojich zápasoch zvíťazil

Západoslovenská hokejbalová liga odštartovala iba tri dni po oslavách Nového roku ako vôbec prvá na Slovensku. Slovanistov čakal po sviatkoch tím z dolnej časti tabuľky – Bratislava Raptors. Úlohu favorita belasí tentokrát zvládli bez zaváhania a pripísali si do tabuľky povinné tri body.
14.kolo 3.1. 2016:
HBT Slovan Bratislava – Bratislava Raptors 5:2 (2:2,2:0,1:0) 
Góly: Škultéty (Zelenák, Rzavský), Hromek (Guba), Lovaš (Krajmer), Post (Habšuda), Zelenák (Jankovič) – Biznár, Holík
Vylúčení: 2:4, navyše Illéš (Raptors) 10 min. OT
Slovan: Sebestyén – Hromek, Čerňanský, Habšuda, Post – Guba, Rzavský, Škultéty, Zelenák, Jankovič, Lovaš, Krajmer.


Na svoj druhý zápas v novom kalendárnom roku nastúpili hráči HBT proti rezerve petržalského Jokeritu, ktorého A-mužstvo bojuje v Extralige o play-off. Aj v tomto stretnutí dokázali hráči Slovana výrazne potvrdiť úlohu favorita, proti nováčikovi súťaže mu vyšli najmä presilovky. Využil hneď tri.
15.kolo 9.1. 2016:
Jokerit Petržalka B – HBT Slovan Bratislava 2:9 (0:3,0:3,2:3)
Góly: 34. Kurtin (Minarský), 45. Sekerka (Schaller) – 10. Kopecký (Škultéty), 12. Jankovič (Krajmer), 12. Škultéty (Nemec), 19. Furek (Čerňanský, Divald), 29. Krajmer (Jankovič), 30. Škultéty (Krajmer), 32. Divald, 41. Jančovič (Škultéty, Stopiak), 45. Škultéty (Jančovič).
Slovan: Harant – Furek, Čerňanský, Stopiak, Jančovič – Nemec, Jankovič, Divald, Guba, Kopecký, Rzavský, Škultéty, Jankovič, Lovaš, Krajmer.
Hlasy po zápase:
Michal Drobný, tréner HBT: “Do zápasu sme išli s jasným cieľom a to bodovať naplno. Prvých desať minút sme sa hľadali, bolo to spôsobené terénom, ale aj tým, že súper dobre bránil stredné pásmo. Do sedla nás následne posadili tri rýchle góly, od tohto momentu sme jasne dominovali. Teší ma výborný nástup do Nového roku a aj to, že hráči splnili to, čo sme si povedali. Pochvala patrí celému kolektívu.”

Pridaj komentár