HBT si v derby poradil s Trnavou (FOTO)

Pretorians Trnava – HBT Slovan Bratislava 3:6 (2:2,1:2,0:2)

Góly a asistencie: 7. Šoltýs (Ru. Rehák), 11. Krajčovič (Ru. Rehák), 25. Ra. Rehák (Grman) – 4. Guba (Lovaš), 13. Runák (Buranovský, Kozák), 24. Lovaš (Divald), 27. Rzavský (Kopecký, Runák), 33. Buranovský (Kopecký), 34. Lovaš (Guba)

Rozhodovali: Linek – Vároš. Vylúčenia: 4:1. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Divákov: 50

HBT: Harant (Sebestyén) – Stopiak, Jančovič, Kopecký, Maňko, Hromek, Čerňanský, Divald, Guba, Lovaš, Runák, Rzavský, Buranovský, Krajmer, Kozák, Biznár, Post, Habšuda.

Prvá polovica zápasu bol ako na hojdačke. Slovan dal gól a domáci vyrovnali. Takýto scenár mal zápas až do stavu 3:3, poďme však pekne po poriadku. Zápas poznačil návrat Martina Kozáka do zostavy, ktorý pôsobí dlhodobo v zahraničí a o mesiac ho čaká operácia achilovky. Hráči Trnavy sa na zápas dostavili s oneskorením, Slovan tak začal presilovkou. Gól však padol až po nej, keď sa strelou spomedzi kruhov presadil Guba. O štyri minúty Pretorians vyrovnali a o ďalšie štyri dokonca strelili druhý gól, no dve minúty pred koncom vrátil belasým náskok strelou popod lapačku brankára Trnavy Runák.

Druhú tretinu začal Slovan lepšie, na gól sa však čakalo až do 24. minúty, kedy Lovaš zakončil svoj únik presne. Už o minútu však bolo opäť vyrovnané po chybe v obrane. Hosťom pomaly dochádzal dych, čo malo za následok aj časté fauly z ich strany a po jednom z nich sa krásnou strelou od modrej čiary trafil v presilovke Rzavský. Ako sa ukázalo, bol to zároveň víťazný gól zápasu. Do poslednej tretiny tak išli hráči HBT s jednogólovým náskokom.

Na jej začiatku sa presadil Buranovský, ktorý sám pred bránkou domácich skóroval nezadržateľne do pravého horného rohu a bolo definitívne rozhodnuté. Poslednú bodku za zápasom dal svojim druhým gólom Lovaš, ktorý zúžitkoval výbornú Gubovu prácu.

Slovan si teda v tabuľke polepšil po štvrtom víťazstve v sezóne o jedno miesto, pričom má ešte zápas k dobru. O týždeň na svojom ihrisku privíta lídra tabuľky Farmu Petržalka.

Hlasy po zápase:

Michal Drobný, tréner HBT:Zápas sme síce začali dobre, strelili sme aj prvý gól, ale súper zakrátko vyrovnal. Potom sme sa nechali vtiahnuť do herného systému súpera a aj napriek gólu v oslabení na 3:2, ktorý nás mal naštartovať sme opäť inkasovali v pokračujúcej presilovke súpera. Poslednú tretinu sme viac menej mali už vo svojich rukách a zápas sme doviedli ku zisku všetkých bodov. Spokojný som len so ziskom bodov. Pred ďalším zápasom sa musíme cez týždeň poriadne pripraviť, keďže nás čaká líder tabuľky .

Martin Kozák, navrátilec v zostave HBT: „Hráči Trnavy nestíhali začiatok zápasu a keď sme videli, že sú na zápase v počte osem kusov, tak v našich hlavách sme už vysoko vyhrávali. Klasika, ktorá je u nás už asi zakorenená samozrejmosť. Dali sme síce prvý gól, ale už o pár minút sme prehrávali po školáckych chybách. Súper mal o polovicu menej hráčov v zostave, ale v prvej tretine bol všade skôr. Tréner bol na lavičke v prvej polovici zápasu úplne zbytočný, lebo si aj tak každý robil, čo chcel. Postupom času, ked už Trnave dochádzali sily bolo otázkou času, kedy sa presadíme. Máme víťazstvo a to sa počíta. V ďalších zápasoch však bude treba zabrať a to poriadne. Príjemným prekvapením však pre mňa bol výkon a hra chlapcov z našej bývalej U19. Osobne som po veľmi dlhom čase hral hokejbal a aj keď som toho veľa nenabehal, hralo sa mi veľmi dobre a len sa mi potvrdilo, že mi pauza od hokejbalu pomohla a teraz mi veľmi chýba naháňanie sa za loptičkou a dirigovanie všetkých okolo mňa (úsmev). Ďakujem trénerovi Drobnému, že ma postavil po jednom tréningu a spoluhráčom, že to so mnou vydržali.“