HBT ťahá v boji o finále za kratší koniec

HBC Iepurii DNV – HBT Slovan Bratislava 4:1 (2:0,1:0,1:1) na zápasy 1:0

Góly:  8. Cibuľa, 12. Križan, 22. Pápež, 38. J. Michalička – 36. Nemec (Rzavský)

Rozhodovali: Város – Slezák. Vylúčenia: 3:3.

Slovan: Sebestén (Androvič) – Jančovič, Matejík, Stopiak, Gorek, Nemec, Rzavský, Buranovský, Kovalík, Zelenák, Velčický, Répasi, Divald, Štefaňák, Runák, Lovaš, Guba, Kudláč, Post.

HBC Iepurii DNV – HBT Slovan Bratislava 4:3 (2:1,0:0,2:2) – na zápasy 2:0

Góly:  8. M. Michalička, 13. J. Michalička, 36. Cvik,  45. Jašo – 2. Velčický (Stopiak), 35. Štefaňák (Stopiak). 31. Stopiak (Divald)

Rozhodovali: Város – Slezák. Vylúčenia: 4:3, navyše Andris /Iepurii/ a Furek /Slovan/ obaja 10 min. OT

Slovan: Sebestén (Androvič) – Jančovič, Maňko, Čerňanský, Matejík, Stopiak, Gorek, Nemec, Rzavský, Buranovský, Kovalík, Velčický, Répasi, Divald, Štefaňák, Runák, Lovaš, Kudláč, Post.

V semifinále 1. SHbL divízia Bratislava – Záhorie zatiaľ hokejbalisti Slovana ťahajú za kratší koniec. U svojho súpera v Devínskej Novej Vsi predviedli v dvoch dňoch dva rozdielne zápasy. V tom prvom začali hrať až v poslednej tretine, kedy už bolo rozbehnutých domácich ťažké zastaviť. V druhom sa však ujali vedenia už v druhej minúte. Iepurii však do konca tretiny zápas otočili. V druhej tretine gól nepadol a v tretej prišlo vyrovnanie v presilovke z hokejky Štefaňáka. Zápas sa v týchto momentoch lámal a už o minúty nechala obrana HBT pred bránkou voľného Cvika, ktorý vrátil domácim náskok. V ďalšej presilovke však vyrovnal Stopiak a blížilo sa predĺženie. 53 sekúnd pred koncom však obrana Slovana nezachytila rýchly protiútok domácich a Jašo rozhodol nielen o víťazstve v zápase, ale aj o vedení 2:0 v sérii. HBT majú dva pokusy na odvrátenie mečbalu na domácom ihrisku, prvý je na programe v areáli netradičných športov v Ružinove už v sobotu.