HC Slovan bez viacero legionárov

Sezóna 2023/2024 pre HC Slovan Bratislava nedopadla podľa očakávaní. V mužstve prišlo počas sezóny k viacerých zmenám. Nielen v hráčskom kádri, ale ja v realizačnom tíme, kde postupne Jána Pardavého nahradil Vladimír Ružička, aby ho v polovici decembra vystriedal Peter Oremus. Mužstvo sa zdvihlo, dostalo sa do play – off, ale v prvom kole mu sezónu ukončili Košice.

HC Slovan postupne začal predstavovať hráčov, s ktorými predĺžil spoluprácu. V mužstve pokračuje kapitán Michal Sersen, brankár Denis Godla a najproduktívnejší útočník Liam Pecararo.

Naopak, klub už neponúkol nové zmluvy zahraničným hráčom Patrickovi Holwayovi, Juliusovi Bergmanovi, Émilovi Poirierovi, Brendanovi Ranfordovi, Brettovi Findlaymu, ani Samsonovi Mahbodovi. V klube končia tiež slovenskí hráči Michal Beňo, Tomáš Török, Samuel Petráš a Samuel Baroš.

S hráčov vlaňajšej súpisky majú ešte platnú zmluvu na ďalšiu sezónu obrancovia Andrej Golian, Ladislav Romančík a útočníci Adam Lukošik, Roman Kukumberg a Daniil Fominykh, s ktorým je však klub dohodnutý na výmene.

Z rezervného tímu Modré krídla Slovan si klub zabezpečil služby mladého brankára Patrika Andrisíka (2003), reprezentačného obrancu do 20 rokov Tomáša Královiča (2005) a útočníkov Tomáša Dudáša (2004) a Patrika Masnicu (2005), ktorí budú v novej sezóne súčasťou A tímu Slovana.

 

Pridaj komentár