HC Slovan Bratislava vs. HC Vítkovice Steel 1:2pp (1:0,0:1,0:0-0:1) (FOTO)

V poslednom prípravnom zápase Slovan po slabom výkone podľahol Vítkoviciam 1:2 po predĺžení. Úvod vyšiel belasým ako z rozprávky, v 3.minúte otvoril skóre Vondrka 1:0. V 4.minúte putoval na trestnú Hudáček, ale hostia presilovku nevyužili. Brankár Backlund podržal Slovan v 7.minúte, keď zneškodnil dve šance Vítkovíc. Domáci sa snažili pridať druhý gól, vytvorili si dobré šance, ktoré postupne nepremenili Nedorost,Murley a Hudáček. V rozpätí od 11.minúty do 15. minúty sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V spomínanej 15.minúte predviedol istý zákrok spoľahlivý Backlund  V závere tretiny mal na hokejke druhý gól Vondrka.
Do druhej tretiny vstúpil iný Slovan, bez pohybu, chcenia pridať druhý gól, čo využili hostia, ktorí sa dostávali do šancí, ktoré likvidoval Backlund. V 28.minúte sme boli svedkami menšej šarvátky, po ktorej sa ale nevylučovalo. V 30.minúte sa dostal do prečíslenia dvojica Netík, Surový, ale prvý menovaný zakončil príklepom len do brankára hostí. V 32.minúte ďalšia šanca Vítkovic skončila v lapačke domáceho brankára. Aktivita hostí sa premietla aj do počtu striel. Slovan vyhral prvú tretinu na strely 13:5, tú druhú hostia 15:3! V 36.minúte prišiel trest pre Slovan. Najprv Vondrka neuspel v šanci po Nagyovom vysunutí, aby hneď z brejku Vítkovice vyrovnali. Backlund dokázal Strapáčovu strelu iba vyraziť, k odrazenému puku sa dostal Stehlík, ktorý nemal problém trafiť odkrytú bránu.
Domáci diváci nespoznávali svojich miláčikov, ktorí predvádzali nemastný, neslaný výkon, ako keby hrali v podvedomí, nezraniť sa pred úvodným zápasov proti Medveščaku Záhreb. V 45.minúte sa do šance dostal po Surového pase Netík, ktorý si položil brankára, ale netrafil prázdnu bránu! V 48.minúte si za vyhodenie puku odsedel dve minúty Surový, ale hostia si v ponúknutej presilovke nevypracovali žiadnu vážnejšiu šancu. V 59.minúte mohol rozhodnúť Hudáček, ale branár hostí bol proti.
Predĺženie trvalo iba 37 sekúnd. V ňom Backlund zbytočne vykorčuľoval do rohu ihriska, jeho prihrávku zachytil Nemec, ktorý našiel Burgra, ten nemal problém trafiť opustenú bránku.
Napriek tejto chybe predviedol tento Švédsky brankár spoľahlivý výkon. Verme, že proti Medveščaku uvidíme iný Slovan…..

Góly  3´Vondrka, 36´Stehlik (Strapáč) 61´Burger(Nemec)

Stretnutie sledovalo 4554 divákov.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Mojžíš, Mihalik, Brejčák, Luža, Šťastný – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Tičar, Murley – Ölvecký, Bližňák, Jeglič – White