HC Slovan nezvládol posledný prípravný zápas, Bystrici podľahol 2:5

HC 05 iClinic Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 5:2 (2:2, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie:13. Faille (Brittain, Belluš), 20. Brittain (Faille), 25. Brittain (Mihálik), 31. Ďatelinka (Belluš, Brittain), 58. Bortňák – 17. M.Hecl (Ebert, M.Hlinka), 18. Genoway

Zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica –  Lassila – Gélinas, Dame-Malka, I. Ďatelinka, Kubka, Mihálik, A. Sedlák, Gründling, Košecký – Brittain, Faille, Belluš – Gabor, Bortňák, Lamper – Bartánus, Tamáši, Hohmann – Andrisík, Češík, Róth

HC Slovan – Štěpánek (31. Mazanec) – Švarný, Ebert, Bačík, L. Kozák, Voráček, Taimi, T. Černý, Boldižár M. Hecl – Kašpar, Genoway, Viedenský – Hrnka, J. Mikúš, Skalický – Smoleňák, Ramstedt, Buchtele – M. Hlinka, Sádecký, A. Šťastný – M. Sloboda

Bez trojice opôr Sersen, Meszáros a Řepík nastúpili hokejisti na posledný prípravný zápas pred štartom KHL. Na ľade Banskej Bystrici výkonom sklamali a odnášajú si prehru 2:5.

Slovan mal v prvom dejstve viac z hry,  no z otváracieho gólu sa tešil domáci Faille, ktorý sa presadil v úniku zoči voči Štepánkovi. Hosťom sa podarilo otočiť skóre v priebehu 17. a 18. minúty, najprv Ebert našiel pred bránou voľného Hecla a následne Colby Genoway premenil svoju akciu keď sa dostal až pred Lassilu. V 20. minúte vyrovnal na 2:2 Britain.

V druhej tretine sa vrátil na ľad Andrej Šťastný, po tom ako nedokončil prvú tretinu po náraze na striedačku. V prostrednej časti hry boli domáci lepším tímom, najprv opäť Britain využil obrovské nedorozumenie dvojice Voráček – Taimi, aby tesne po polovici zápasu nikým nekrytý Ďatelinka po tlaku Iskry zvýšil na 4:2. Po tomto momente striedal Štepánka brankár Mazanec.   Jedinú tutovku si vytvoril Slovan v 40. minúte. Vo vlastnom oslabení unikla dvojica Buchtele – Mikúš, druhý menovaný stroskotal na Lassilovi. Dve sekundy pred klaksónom si to v pästnom súboji rozdali Smoleňák a Belluš.

Posledná časť zápasu sa viedla v réžii Baranov, tí hosťom smerom dopredu absolútni nič nedovolili. Naopak na 5:2 mohol zvýšiť svojim druhým gólom Ďatelinka, jeho ranu od modrej zastavila tyč a pri tutovke Bartánusa podržal Mazanec. Skóre uzavrel Bortňák gólom do prázdnej brány zo stredného pásma.

HC Slovan už čaká ostrý štart v KHL, 23. augusta o 18:30 sa predstavia na ľade obhajcu SKA Petrohrad.