Do novej sezóny s pokorou, znie z kabíny BK Slovan

Prípravu na novú sezónu začali aj basketbalistky Slovanu, tie majú za sebou prvý týždeň prípravy. Mladé družstvo má túto sezónu za cieľ bojovať, odovzdať maximum a pokúsiť sa hrať extraligu najlepšie ako to bude možné. Účinkovanie v extralige je to tá najlepšia motivácia pre mladé dievčatá, ktoré vedia, že ak budú poctivo trénovať môžu si v budúcnosti zahrať extraligu. Dávame možnosť predovšetkým s čisto slovenskými dievčatami a z veľkej časti našimi mladými odchovankyňami. Takže ciele ostávajú podobné ako boli v uplynulejsezóne. Samozrejme ak sa podarí lepšie umiestnenie, budeme všetci veľmi radi,“ povedala pre klubový web majiteľka belasých Beáta KozmonováBratislavčanky sa budú spoliehať na skúsené Talajkovú a kapitánku družstva Vargovú. Slovan má aj Turzákovu, Dulovú a Sedláčkovú. Káder dopĺňajú naše juniorky – Lüttmerdingová, Olšová, Valachovičová, Pupáková. Ošťádalová a Tarkovičová  reprezentujú naše farby na Majstrovstvých Európy U18 B-divízie, ktoré sa hrajú v Dubline.  Už počas uplynulej sezóny z družstva odošila Marcová a Mlynarovičová. Dlhšie pre zranenie belasým chýba aj Križmová. Do zahraničia odišli za študijným pobytom Zarevúcka do Litvy a mladá Horváthová o Francúzska. V septembri by sa mala k tímu pripojiť ešte jedna hráčka a to Bianka Laura Vaigl, ktorá k nám prestúpila z Viedne.

“Najdôležitejšie je to, že hráčky sú namotivované a chcú trénovať, potom je aj pozitívna atmosféra. Čaká nás veľmi, veľmi ťažká sezóna, v ktorej budeme okrem Extraligy hrať aj celoslovenskú juniorskú súťaž, v ktorej je až pätnásť družstiev. Jediné, čo chceme je dobre trénovať a bojovať, aby sme aspoň niečo v Extralige túto sezónu ukázali. Skúsime hrať v inom systéme a musíme sa prispôsobiť tomu, že pivotov okrem Talajkovej už nemáme. Pravdou ale je, že máme talentované hráčky, ktoré tento rok dostanú oveľa viac priestoru hrať a príležitosti ukázať, čo v nich je a čo môžu ďalej v basketbale ešte dosiahnúť. Verím, že sa vyhneme chorobám a zraneniam a že budeme môcť naplno trénovať a makať celú sezónu”, povedal tréner Danilo Rakočević.

BK Slovan sa v termíne 8.-10.9. predstaví na turnaji v Ostrave. 13.9. si zmerajú sily v Brne proti Žabiny Brno. V štádiu riešenia je na 16.9. naplánovaná odveta s Brnom.

 

Pridaj komentár