Súboj o čelo tabuľky pre Slovan

V šlágri kola sa v piatej minútej do príležitosti dostal dunajskostredský Bayo. Zoči-voči Greifovi namieril do stredu bránky. Belasí odpovedali po štvrťhodine hry. Moha utešenou strelou z priameho kopu nedal Jedličkovi šancu. O pár minút Moha prihral Šporarovi, ktorý umiestnenou strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Slovan si umnou hrou vedenie do konca polčasu postrážil.

V úvode druhého polčasu nebezpečne strielal Čavrič. Po hodine hry musel pre zranenie z hry odstúpiť Rundič. V 71. minúte sa do brejku rútili Šporar s Dražičom. Prvý menovaný nedokázal zvýšiť na 3:0. Slovinský útočník sa postaral o kuriózny tretí gól. Keď vystihol rozohrávku brankára Jedličku a strelou do prázdnej brány zaznamenal svoj druhý gól v zápase. Hostia už o minútu po Bayovej hlavičke znížili.Vo svojej aktivite nepoľavili, aby Herc znížil na 3:2. V závere zápasu v jeho nadstavenom čase Greif pefektne zasiahol proti Živkovičovi. Slovan tak doma zdolal DAC, na čele tabuľky odskočil na päť bodov.

ŠK Slovan Bratislava -FC DAC Dunajská Streda 3:2 (2:0)

Góly: 15. Moha, 19. a 75. Šporar –  77. Bayo, 81. Herc

Žlté karty: Kalmar, Davis, Bayo – de Kamps

Červená karta: Bayo po druhej žltej

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrić, Rundič (59. Laczkó) – de Kamps – Nono, Dražić (90. Hološko) –  Čavrić (74. Savičevič), Šporar, Moha.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, Huk, Davis – Kalmár, Vida, Herc – Pačinda, Bayo, K. Vida (60. Divković).

Rozhodca: Sedlák – Benko, Bobko.