Hokejbalisti po základnej časti tretí

Pretorians Trnava – HBT Slovan Bratislava 4:5 (0:2,1:1,3:2)

GólyBohunický, Mil. Grman, Holovič, Bachratý – 10. Štefaňák, 13. Répasi (Furek), 23. Velčický (Štefaňák), 36. Nemec (Rzavský, Metzner), 39. Nemec (Rzavský)

Posledný zápas základnej časti odohrali belasí proti Trnave Pretorians. Nielen futbalistov teda cez víkend čakalo tradičné derby. Pred zápasom bolo jasné, že HBT skončia na treťom mieste po základnej časti bez ohľadu na výsledok, rozlúčiť sa však chceli víťazstvom. Motiváciou bolo meno samotného súpera a dôležitý krok k víťazstvu urobili belasí už v prvej tretine, kedy si vytvorili dvojgólový náskok. Ten platil aj po druhej tretine a hoci v poslednom dejstve domáci strelili o gól viac, na konečnom rezultáte v prospech Slovana to už nič nezmenilo.

Hlasy po zápase:

Tomáš Furek, obranca HBT: Trnava mala na začiatku zápasu viac tutoviek a iba vďaka brankárovi Androvičovi sme boli stále v hre. Problém nám robil hlavne prechod domácich do nášho pásma, nepokrývali sme si hráčov tak, ako by sme mali. Našťastie sme premenili šance, ktoré sme si vytvorili, Duško Štefaňák dokonca v oslabení. Neskôr sme v presilovke sme pridali dva góly. Naša hra má však ďaleko od ideálu a pokiaľ chceme v play-off niečo uhrať, musíme našu hru zmeniť.“

Štvrťfinále play-off začína HBT Slovan na domácom ihrisku v areáli netradičných športov v Ružinove, prvý zápas odohrá proti DNV Flyers v sobotu 18.4. o 10:00, druhý je na programe o deň neskôr o 8:15. Hrá sa na tri víťazstvá.