Víťazstvo s finálovým puncom (FOTO)

BK Slovan B – BAM Poprad  62:57 (16:16, 12:13, 21:14, 13:12)

Vo štvrtom semifinálovom zápase si belasé poradili s Popradom 62:57,  postúpili tak do finále prvej ligy žien a junioriek. Sériu hranú na štyri stretnutia vyhral 3:1 na zápasy. Súperom Slovana bude Zvolen, prvé zápasy sa hrajú najbližší víkend na palubovke Zvolena. Ten si v semifinále poradil s Nitrou.

Od úvodu sledovali diváci útočný basketbal. Slovan sa od úvodu snažil odskočiť svojmu súperovi, spraviť si v zápase náskok. Hoci v tretej minúte viedol 9:5, v 5. minúte prehrával 9:12. Popradčankám vychádzala streľba za tri body. Po prvej časti bol stav vyrovnaný 16:16.

Úvod druhej časti Slovanu nevyšiel. V 13.minúte prehrával 16:20, po trojke Lenky Slezárikovej prehrával o bod. Poprad mal v spomínanej 13.minúte na konte štyri fauly, čo belasým pomohlo k otočeniu nepriaznivého stavu v ich prospech. V 17. minúte viedli 26:22, Poprad vďaka zlepšenej koncovke vyhral prvý polčas 29:28.

Tréner domáci Danilo Rakočević musel cez polčas v šatni svojim hráčkam dohovoriť. Tie zlepšili prístup, v obrane doskakovali odrazené lopty. V útoku premieňali svoje šance, využívali nepresnú rozohrávku súpera, ktorý v 23. minúte viedol 37:33. Slovanu pomohli aj tri úspešné trojkové pokusy, vďaka ktorým si pred poslednou štvrtinou vytvorili  šesť bodový náskok 49:43.

Štvrtú štvrtinu otvorila úspešným streleckým pokusom Zarevúcka, Slovan viedol o osem bodov 51:43. Súper sa nevzdával, častým striedaním sa snažil meniť tempo zápasu. V 37.minúte viedli Slovanistky iba o tri body 56:53.  Slovan, po dobrej obrannej hre dokázal súperovi odskočiť, využil svoje protiútoky, v 39.minúte viedol 60:55. Súper dokázal skorigovať na končených 62:57.

Najlepšími strelkyňami Slovana boli so 14. bodmi Turzáková a Slezáriková.

Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočević – tréner BK Slovan B:

„Hráčky nastupovali do zápasu s vedomím, že máme 28 bodový náskok z predošlých zápasov. V útoku sme viacero herných situácii zahrali zle. Naše hráčky ich riešili individuálne, nie kolektívne. Gratulujem hráčkam k postupu do finále. V ňom musíme hrať koncentrovanejšie v útoku, s obrannou hrou som spokojný. „

Simona Marcová – hráčka BK Slovan B :

„Prvý polčas sme hrali zle, neboli sme dostatočne koncentrované, mysleli sme už na finále. Cez polčas nám tréner dohovoril, v druhom polčase sme hrali koncentrovanejšie. Vo finále narazíme na Zvolen. Súpera nepoznáme, necháme sa prekvapiť.“