Hokejbalisti zavŕšili negatívny týždeň Slovana + FOTO

Bratislava Raptors – HBT Slovan Bratislava 3:2 (1:1,1:0,1:1)

Góly: 14. Jánošík, 28. Hrabárik, 45. Hrabárik – 13. Lovaš (Post), 40. Divald (Lovaš)

HBT: Androvič – Gorek, Hromek, Jankovič, Lovaš, Kudláč, Divald, Maňko, Štefaňák, Runák, Zelenák, Rzavský, Velčický, Post, Busai.

Po hokejistoch, futbalistoch a basketbalistkách, neuspeli vo svojom zápase ani hokejbalisti. Tí nastúpili v zápase ôsmeho kola proti mužstvu Raptors Bratislava. V zápase boli belasí favoritom nielen vďaka päťzápasovej víťaznej šnúre, ale aj rozdielu v tabuľke. Raptors a Slovan delilo pred zápasom deväť bodov. To, že získať tri body by nemal byť problém, naznačili aj úvodné šance Slovana. Niektoré boli z kategórie tých najvyloženejších, ocitli sa v nich Zelenák, Rzavský, Runák a Velčický. Pani šťastenu sme však začali urážať a ako to v týchto prípadoch býva… Slovan sa ujal vedenia v 13. minúte, keď sa konečne presadil Lovaš. O minútu však Runák chybou v obrannom pásme dovolil súperovi vyrovnať a začínalo sa odznova.

V druhej tretine mali opäť góly na hokejke hneď niekoľkí hráči belasých, domácich zatlačili aj v presilových hrách, no opäť bez efektu. Chýbal však dôraz v koncovke i spomínané potrebné šťastie. Domáci hrozili brejkami a po jednom z nich sa dokonca triasla spojnica bránky Androviča. Toto varovanie však nebolo dostatočné a tri minúty pred koncom sme inkasovali po individuálnom prieniku Hrabárika.

Do poslednej časti sme vstupovali s cieľom čo najskôr vyrovnať a otočiť stretnutie. Opäť sme si vytvorili niekoľko šancí, domácim sne nejedenkrát podkúrili v ich vlastnom obrannom pásme, gól však neprichádzal. Päť minút pred koncom po ďalšej presilovke však Divald nádherne trafil pravý horný roh a vyrovnania sa Slovan predsa len dočkal. Následný gól, ktorý by celý zápas otočil, sme však odmietli vlastnou nedisciplinovanosťou. Raptori mali najskôr možnosť minútovej presilovky piatich proti trom, no po jej ubránení prišiel ďalší faul na našej strane. Dvadsaťdva sekúnd pred koncom už domáci túto možnosť neodmietli a síce so šťastím, ale regulárne, rozhodli zápas vo svoj prospech. Následná krátka power-play už neodvrátila zbabrané stretnutie, ktoré musí byť pre mužstvo veľkým mementom do ďalších ťažkých kôl.

Hlasy po zápase:

Peter Zelenák, HBT: „Bol to z našej strany dobrý zápas, až na tie nepremenené šance. Zlomovým momentom bola prvá tretina, v ktorej sme napriek tlaku nedokázali dať viac ako jeden gól, naopak sme jeden dostali. Potom sme sa dostali do kŕča a po vyrovnaní sme sa o výsledok pripravili vlastnými faulami. Prehrali sme síce vlastným gólom, ale asi zaslúžene, keďže sme nevyužili kopu šancí.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“76″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“hbt raptors“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár