Jakub Urbánek s trojročnou zmluvou

Bratislavský Slovan sa dohodol na trojročnej zmluve so stredným útočníkom Jakubom Urbánkom. Uvádza oficiálny web Slovana.

20-ročný center začínal svoju kariéru v rodnom Martine, kde pôsobil vo všetkých juniorských kategóriách. Jeho dobré výkony zaujali trénerov pôsobiacich v reprezentačných projektoch, ktorí ho ako 16-ročného zaradili do projektu U18.

Útočník Jakub Urbánek už má skúsenosti s belasým dresom, keďsa do HC SLOVAN Bratislava vracia po dvoch rokoch. Naposledy v Bratislave pôsobil v sezóne 2016/2017, kedy vypomáhal belasým juniorom vo vyraďovacej časti play off.

Robustný 194 centimetrov vysoký center si vyskúšal jednu sezónu aj zámorský štýl hokeja, keď v sezóne 2017/2018 obliekal dres Topeka RoadRunners pôsobiaci v NAHL (North American Hockey League).

Po návrate zo zámoria si Jakub svojimi výkonmi vypýtal miestenku v projekte slovenských hokejistov do 20 rokov, kde strávil podstatnú časť minulej sezóny. Na svoje posledné zápasy sezóny nastupoval v drese rodného Martina, kde vypomáhal v bojoch o postup do Tipsport Ligy. V 13 zápasoch tam nazbieral uctihodných 19 bodov za 9 gólov a 10 asistencií.

Pridaj komentár