Janus a Vondrka opäť v jednom mužstve

Slovan už zrejme vzdáva boj o play-off. Odchod jednej z opôr v podobe Michala Vondrku tomu dáva zmysel, rovnako i prestup Štefana Ružičku do Třinca. Ten však na rozdiel od českého legionára vedenie ani fanúšikov veľmi nepresvedčil. Ani Vondrka nemal v tejto sezóne takú oslnivú formu ako v tých predchádzajúcich, ale v Bratislave nechal tento sympaťák nezmazateľnú stopu. Vedenie Slovana však v týchto dňoch dohodlo ďalší odchod z kádra a to na kľúčovom poste. Tým len silnejú dohady o tom, že play-off je pre mužstvo definitívne pasé. Do Sparty Praha sa totiž sťahuje Jaroslav Janus, ktorý sa tak s Vondrkom opäť stretne v jednom mužstve.

„Môžem potvrdiť dohodu s gólmanom Jaroslavom Janusom. Je to naša reakcia na ochorenie Rasťa Staňu. Janus by sa mal pripojiť k mužstvu v sobotu doobeda po prílete z Helsínk,“ informoval športový riaditeľ pražanov Patrik Martinec. Jaro Janus sa teda lúči so Slovanom, o svojom novom pôsobisku pre klubový web Sparty povedal: „Som veľmi nadšený, že o mňa Sparta prejavila záujem a všetko sa podarilo dotiahnuť k úspešnej dohode. Do Prahy sa veľmi teším, je to krásne mesto a Sparta je pre mňa jednoznačne najslávnejší český klub s obrovskou tradíciou a históriou. Pre mňa bude česť chytať za taký klub a cítim veľkú motiváciu a výzvu pomôcť Sparte k úspechu v dobre rozbehnutej sezóne.“

O odchode Janusa sa už v tejto sezóne raz hovorilo. Na spadnutie bola jeho výmena s Konrádom, ku ktorej však napokon podľa slov generálneho manažéra Maroša Krajčiho zhodou okolností neprišlo. Gólman Slovana nenaplnil predstavy fanúšikov, ani vedenia a po posledných dueloch ho tvrdo kritizoval aj tréner Matikainen. Odchod do niektorého z tímov je teda logickým vyústením súčasného stavu. Možno práve tento impulz Janusovi pomôže k návratu do starej formy.

3 thoughts on “Janus a Vondrka opäť v jednom mužstve

 • 30. januára 2015 at 15:21
  Permalink

  Bolo by dobre zistit, ci sa jedna o hostovanie do konca sezony (na rozchytanie, alebo navrat stratenej formy), alebo riadny prestup a co za neho Slovan dostane. Janus ma(l) zmluvu v Slovane do 30.04.2016!

  Rovnake sa tyka Vondrku, tomu sice koncila po sezone zmluva, ale chcelo by to trochu viac investigativy, co z toho transferu, alebo loanu, ma Slovan. Je to priprava na letny transfer Rewaya?

  • 31. januára 2015 at 16:42
   Permalink

   Otazne je či naozaj mal zmluvu v Slovane na ďalšiu sezónu. Podľa EP síce áno, ale na klubovom webe nájdeš iba článok z apríla, že podpísal na sezónu, nič viac…A niesom si istý v ktorej časti tejto sezóny by si mal u nás Jaro zapýtať o jej predĺženie.

Pridaj komentár