Slovan s tesnou prehrou

Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 39.  Majorov (Kulik, Ankudinov), 48. Ľudučin (N. Chlystov) – 44. Nedorost (Rosandić)

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Valentenko, Želdakov, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Ibrahimov, Selezňov, Orlov – Ľudučin, D. Chlystov, Lapenkov – Koroljov, Panov, Medvedev – Sokolov, Kurianov, Akmaldinov – Ankudinov, K. Majorov, Buľanskij

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Ďaloga, Novák, Smoleňák, Taffe, Cheechoo – Švarný, Plastino, Nedorost, Jeglič, Šťastný – Rosandič, Starosta, Valský, Kopecký, Musatov – Bačík, Hlinka, Lušňák, Vopelka

Rozhodovali: Bondar, Ibatulin, Litvinov, Yudin, vylúčení: 3:6 navyše Želdakov a Musatov 2+2, Ďaloga OT  presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Hneď v úvode zápasu prišlo k vzájomnej výmene názorov medzi kapitánom Slovana Smoleňákom a Chlystovom, po ktorom sa hralo 4v4. Žiaden z tímov, ale priestor na ľade nevyužil. V prvej možnosti zápasu sa ocitol Sokolov, Brust bol na svojom mieste. Slovan odpovedal  Lušňákom, vzápätí sa do dobrej šance dostal Smoleňák. V závere tretiny mali možnosť v presilovke Cheechoo s Taffeeeom, skóre sa nemenilo.

Do druhej časti vstúpil Slovan aktívne, za svoju snahu si vybojoval presilovku, počas ktorej prišli najväčšie šance domácich, Brust musel viackrát zasahovať. Slovan mal naďalej viac z hry, v polovici tretiny  Nedorost predostrel puk Jegličovi, ktorému čistý gól po výbornom zásahu zmaril  Šaryčenkov. Následne prišlo k zaujímavej situácii, kedy boli na štyri minúty  za hru z vysokou hokejkou vylúčení Želdakov a Musatov. Od tohto momentu mali viac puk na hokejkách domáci hráči, ktorí sa v závere druhej tretiny dostali do jednogólvého náskoku.

Tretia časť sa pre Slovan začala  dobre, Nedorost po Rosandičovej nahárvka prepasíroval puk za Šaryčenkova.  Keď sa zdalo, že Slovan tento gól  posunie k obratu v zápase, prišiel  gól domácich, ktorí sa opäť ujali vedenia.  Belasí zvýšili pohyb, Smoleňák ani Ďaloga vyrovnať nedokázali. V záverečnej minúte Slovan odvolal Brusta, Taffe iba tesne minul. Cheechoo síce vyrovnal, ale jeho gól pre vysokú hokejku neplatil. Zápas nedohral Nedorost, ktorý pri páde na mantinel odišiel do šatne.