ŠK SLOVAN BRATISLAVA – ŠKF VIX ŽILINA 5:0 (3:0) (FOTO)

Góly: 7. a 11. Juríková, 44. a 56. Vrabcová, 68. Kujovičová.

Zostava Slovana: Frantová – Pračková, Vrabcová, Hollá (46. Košíková), Kastlová, Kovaľová, Kujovičová (75. Vojkovičová), Absolonová, Fatulová, Juríková, Stefanová.

Futbalistky Slovana privítali v 5. kole najvyššej slovenskej súťaže na svojom trávniku hráčky Žiliny. Belasé sa veľmi rýchlo ujali vedenia dvoma gólmi Juríkovej. Žilinčanky následne zlepšili hru, no do výraznejších šancí sa takmer nedostali a pri jednej z nich vyriešila situáciu brankárka domácich Frantová. Ďalší gólový úder zasadili Slovanistky na konci prvého polčasu, keď po presnej prihrávke zasúvala loptu z prvej do prázdnej bránky Vrabcová. Do druhého dejstva už nezasiahla kapitánka domácich Hollá, ktorej v úvodnej 45-minútovke ošetrovali podvrtnuté koleno, a vodcovskú pásku prevzala Fatulová. V 56. minúte zvyšovala už na 4:0 presným volejom po rohovom kope svojím druhým gólom v zápase Vrabcová. Hráčky Žiliny napriek nepriaznivému stavu boj nevzdávali a v nasledujúcich minútach predviedla dva výborné zákroky už spomínaná brankárka Frantová. O niečo neskôr sa na bránu Žiliny rútila osamotená Kujovičová, šancu ale zahodila. Rýchla krídelníčka však toto zaváhanie napravila o pár okamihov na to, keď pri svojom ďalšom úniku obišla gólmanku Červíkovú a aj za pomoci žrde dopravila loptu do siete. Potom už Bratislavčanky kontrolovali stav stretnutia a konečné skóre mohli ešte i zvýšiť. Za veľmi dobrý a neúnavný výkon treba pochváliť i útočníčku belasých Stefanovu.
Slovanistky boli následne proti Žilinčankám úspešné aj v súboji junioriek. O jediný presný zásah zápasu sa 50. minúte postarala Švecová. Belasé boli počas celého súboja jednoznačne lepším tímom, a ak by využili množstvo šancí, mohlo byť ich víťazstvo oveľa vyššie.
Obe družstvá Slovana v doterajších štyroch dueloch ročníka nestratili ani bod a vedú svoje ligy. Najbližšie ich v sobotu 11. októbra čakajú v Bardejove merania síl s miestnym Patizánom.

Autor: Miroslav Vraník

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“53″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan zeny 4.10″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár