Preview: AS Trenčín vs. ŠK Slovan Bratislava

Po niecelých dvoch týždňoch sa opäť stretávame s AS Trenčín, tentokrát už v regulárnom 13. kole. Meníme si však role, zápas sa odohrá dnes o 19:00 na umelej tráve na štadióne na Sihoti pod hradom Matúša Čáka. A pôjde o jednoznačný šláger kola, nakoľko sa stretávajú aktuálny líder Fortuna ligy s úradujúcim majstrom. Dúfajme, že tomu bude zodpovedať aj hra.

Slovan sa nevie vymaniť z hlbokej krízy, ktorá ho zachvátila prakticky od prvého zápasu play-off kvalifikácie Ligy Majstrov, keď doma remizoval s BATE Borisov. Odvtedy vyhral iba dva zápasy, z toho jeden v slovenskom pohári nad štvrtoligovou Modrankou a druhý nad rovnako krízou poznačenou Banskou Bystricou. Inak dve remízy a až sedem prehier je varovným signálom.

S Trenčínom sme pred dvomi týždňami prehrali zaslúžene, keď väčšinu zápasu mal pod svojou taktovkou práve náš súper, navyše boli ukrátení ešte aj o penaltu. Skóre 0:2 tak nebolo prekvapením. Dnes budú navyše hnaní dvanástym hráčom, teda fanúšikmi. Nemalé problémy by mala Slovanu narobiť aj umelá tráva, veď aj tá bola jednou z príčin vysokej prehry našich s BSC Young Boys z Bernu v Európskej Lige UEFA. Je tu tiež priepastný bodový rozdiel medzi nami, keď aktuálny líder AS Trenčín má o 11 bodov viac ako ŠK, aj keď my máme ešte dva zápasy k dobru. Navyše po mnohých zaváhaniach v obrane belasých v predošlých zápasoch môžme len konštatovať, aby už konečne skončilo hosťovanie Kornela Salátu, ktorý sa v Dunajskej Strede rozohral k výborným výkonom.

Je tu však niekoľko ale, ktoré by mohli predsa len hovoriť v tomto zápase v náš prospech. Po prvé Trenčania od nášho posledného vzájomného zápasu zaknihovali svoju prvú prehru v sezóne. Nečakane totiž zakopli s Dunajskou Stredou 2:3, keď dokonca už viedli 2:0. Po druhé aj napriek prehre aj v tom zatiaľ poslednom zápase Slovana s talianskym S.S.C. Neapol bolo možné badať určité zlepšenie v hre belasých, čo by snáď mohlo konečne znamenať koniec krízy a nástup starého dobrého Slovana s víťazným duchom. A po tretie v našej zostave sú traja bývalí Trenčania, ktorí by mohli vedieť lepšie ako ktokoľvek iný, ako na nich. Je pravda, že tí istí to nezvládli pred dvoma týždňami, to ale neznamená, že sa neprebudia práve dnes.

Je potrebné čo najskôr zastaviť ten pád, kým nebude neskoro. A čo môže viac nakopnúť tím ako výhra nad lídrom? Rozbehnime znova ten belasý vlak s najbližšou zastávkou až na konečnej!

Zápas odvysiela DigiSport, štúdio začína o 18:55.

 

Ďalšie zaujímavé informácie:

AS Trenčín

Odohrané zápasy / počet bodov: 12 zápasov / 27 bodov

Celkové skóre: 24:11

Bilancia doma: 5-1-0 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 4-1-1 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 2-0-1 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 4 góly Moses Simon

Najtrestanejší hráč: 4 žlté karty Ramón Rodríguez Da Silva

počet žltých / červených kariet: 21/2

Zranení hráči: nikto

 

ŠK Slovan Bratislava

Odohrané zápasy / počet bodov: 10 zápasov / 16 bodov

Celkové skóre: 15:14

Bilancia vonku: 1-1-3 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 0-1-5 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Posledné tri vzájomné zápasy: 1-0-2 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Seydouba Soumah

Najtrestanejší hráč: 1 žltá / 1 červená karta Nicolas Gorosito

počet žltých / červených kariet: 12/1

Zranení hráči: Róbert Vittek

Pridaj komentár