ŠK SLOVAN BRATISLAVA – ŠKF VIX ŽILINA 5:0 (3:0) (FOTO)

By  |  0 Komentárov

Góly: 7. a 11. Juríková, 44. a 56. Vrabcová, 68. Kujovičová.

Zostava Slovana: Frantová – Pračková, Vrabcová, Hollá (46. Košíková), Kastlová, Kovaľová, Kujovičová (75. Vojkovičová), Absolonová, Fatulová, Juríková, Stefanová.

Futbalistky Slovana privítali v 5. kole najvyššej slovenskej súťaže na svojom trávniku hráčky Žiliny. Belasé sa veľmi rýchlo ujali vedenia dvoma gólmi Juríkovej. Žilinčanky následne zlepšili hru, no do výraznejších šancí sa takmer nedostali a pri jednej z nich vyriešila situáciu brankárka domácich Frantová. Ďalší gólový úder zasadili Slovanistky na konci prvého polčasu, keď po presnej prihrávke zasúvala loptu z prvej do prázdnej bránky Vrabcová. Do druhého dejstva už nezasiahla kapitánka domácich Hollá, ktorej v úvodnej 45-minútovke ošetrovali podvrtnuté koleno, a vodcovskú pásku prevzala Fatulová. V 56. minúte zvyšovala už na 4:0 presným volejom po rohovom kope svojím druhým gólom v zápase Vrabcová. Hráčky Žiliny napriek nepriaznivému stavu boj nevzdávali a v nasledujúcich minútach predviedla dva výborné zákroky už spomínaná brankárka Frantová. O niečo neskôr sa na bránu Žiliny rútila osamotená Kujovičová, šancu ale zahodila. Rýchla krídelníčka však toto zaváhanie napravila o pár okamihov na to, keď pri svojom ďalšom úniku obišla gólmanku Červíkovú a aj za pomoci žrde dopravila loptu do siete. Potom už Bratislavčanky kontrolovali stav stretnutia a konečné skóre mohli ešte i zvýšiť. Za veľmi dobrý a neúnavný výkon treba pochváliť i útočníčku belasých Stefanovu.
Slovanistky boli následne proti Žilinčankám úspešné aj v súboji junioriek. O jediný presný zásah zápasu sa 50. minúte postarala Švecová. Belasé boli počas celého súboja jednoznačne lepším tímom, a ak by využili množstvo šancí, mohlo byť ich víťazstvo oveľa vyššie.
Obe družstvá Slovana v doterajších štyroch dueloch ročníka nestratili ani bod a vedú svoje ligy. Najbližšie ich v sobotu 11. októbra čakajú v Bardejove merania síl s miestnym Patizánom.

Autor: Miroslav Vraník

« z 2 »

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár