Legendy hokejového Slovana na Bibliotéke 2022

Po takmer dvoch rokoch práce vychádza v týchto dňoch nová nádherná kniha k jubilejnému stému výročiu založenia hokejového klubu Slovan Bratislava.

MY SME SLOVAN s podtitulom Sto príbehov o najznámejšom slovenskom hokejovom klube  obsahuje rovnú stovku jedinečných príbehov o najväčších legendách klubu, slávnych zápasoch, dôležitých udalostiach a klubových fenoménoch.

Ak chcete vedieť prečo si Vlado Dzurilla na Kanadskom pohári 1976 vymenil dres s gólmanom Kanady, kedy sa Miro Šatan rozhodol pre Slovan, kto bol majster rybičiek, koho prezývali „Čočkin“, „Slon“ “Sliepka” alebo „Mara“, kto boli Gábrišove deti, čím žilo legendárne céčko, ako vznikla Duchoňova hymna, kto vymyslel „alpačku“ alebo prečo sa dáva pred každou sezónou minca do ľadu, táto kniha je práve pre Vás.

V sobotu 12. novembra od 17:00 h ju prídu na medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka 2022 do bratislavskej Incheby prezentovať tri z legiend storočnej histórie rekordného slovenského hokejového majstra. Na literárnom pódiu pod taktovkou známeho moderátora Slava Jurka budú (nielen) o novej knihe rozprávať traja bývalí kapitáni Slovana Bratislava: Milan Kužela, Marián Bezák a Richard Kapuš. Pridajú sa k ním aj autori novej publikácie Boris Vanya, Ján Holko a Pavol Komár. Novú knihu o hokejovom Slovane s veľkorysým rozmerom 233×294 mm a 440 stranami textu bohato ilustrovanými viac ako 500 fotografiami, si budete môcť kúpiť priamo na veľtrhu na stánku vydavateľstva Slovart a v prípade záujmu podpísať autormi a hokejovými legendami

Pridaj komentár