ŠK Slovan s prvou letnou posilou

Prvou letnou posilou belasých je stredný holandský obranca Myenty Abena. Tento 191 cm vysoký hráč má skúsenosťami z holandskej Eredivisie. Vedenie klubu podpísalo s výborne stavaným obrancom štvorročnú zmluvu. Abena sa už dnes zapojí do letnej prípravy s naším mužstvom.

Odchovanec holandského Utrechtu, kde získal titul v lige do 21 rokov, na seba v posledných rokoch výraznejšie upozornil v klube De Graafschap, ktorému v sezóne 2017/18 pomohol k návratu do najvyššej súťaže. V Eredivisie si následne pripísal 12 štartov. Myenty Abena sa narodil na Suriname, ako desaťročný sa však s rodinou presťahoval do Holandska a má aj miestne občianstvo.

„Posilnenie defenzívnej formácie patrí medzi naše priority v rámci letného prestupového obdobia. Chceme ešte skvalitniť defenzívu, zdvojiť posty a zvýšiť konkurenciu. Teším sa, že sme získali Myentyho Abenu, s ktorým sme podpísali štvorročný kontrakt. Sledovali sme ho už v priebehu jesennej časti, keď podával veľmi dobré výkony v Eredivisie. Aj výkonmi v slovenskej lige nás presvedčil o svojich kvalitách, preto sme po sezóne neváhali a oslovili sme ho s ponukou na spoluprácu. Absolvoval záťažové testy, v ktorých len potvrdil svoje schopnosti. Je to veľmi zaujímavý typ hráča. Využíva svoje fyzické predpoklady, je dôrazný v osobných súbojoch a má dobrú rozohrávku. Zároveň je vo veľmi dobrom futbalovom veku s potenciálom ďalej sa zlepšovať a túži po úspechoch. V priebehu letnej prípravy má šancu zabojovať o svoje miesto v zostave a som presvedčený, že pre nás bude prínosom,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Adena naposledy nosil dres Spartaka Trnava. V tomto klube strávil len jarnú časť ročníka, pripísal si 14 štartov. „Chápem, že niektorí fanúšikovia môžu citlivo vnímať, v akom klube naposledy pôsobil. Chcem však zdôrazniť niekoľko skutočností. V minulosti sme sa vyjadrili, že angažovanie hráča s trnavskou minulosťou si vieme predstaviť len v prípade, že je to futbalista európskych parametrov. Som presvedčený, že Myenty tieto parametre spĺňa, čo ukázal aj počas pôsobenia v Holandsku. Zároveň som sa vyjadril, že si neviem predstaviť angažovanie ktoréhokoľvek hráča z trnavského kádra z jesene 2018. Nikoho z nich sme neangažovali. A je rozdiel, ak niekto strávi v Trnave niekoľko sezón, alebo príde v zime z Holandska na Slovensko bez povedomia o rivalite medzi klubmi. Polročné pôsobenie v drese najväčšieho rivala ho pri vysokých hráčskych kvalitách nemôže diskvalifikovať pre angažmán v Slovane. Navyše, počas rokovaní sme s ním viedli veľa rozhovorov na túto tému a Myenty sám prejavil túžbu nosiť belasý dres, pričom už plne chápe všetky okolnosti. Verím, že ho fanúšikovia prijmú pozitívne a uľahčia mu prvé chvíle v novom klube,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Foto

Pre 24-ročného obrancu je to štvrtý angažmán v doterajšej kariére. „Som veľmi šťastný, že som dostal šancu stať sa súčasťou Slovana Bratislava. Vnímam to ako doteraz najvýznamnejší krok v mojej kariére. Prichádzam totiž do klubu, ktorý je aktuálne majstrom a má túžbu po ďalších métach a úspechoch. Teraz už viem o rivalite medzi Slovanom a mojím bývalým klubom, no úprimne hovorím, že v zime som o tom nemal ani tušenia. Takže verím, že to pochopia aj naši fanúšikovia. Chcem bojovať za belasé farby, teším sa na silnú konkurenciu a nové výzvy, ktoré nás spoločne čakajú v novej sezóne. Na Slovensku som si už zvykol, páči sa mi aj úroveň tunajšej ligy, hrá sa v dobrom tempe a zápasy majú svoju kvalitu,“ vyhlásil Myenty Abena.

Foto: skslovan.com

Pridaj komentár