Zážitok, na ktorý tak skoro nezabudneme (FOTO)

ŠK Slovan Bratislava pripravil pre svojich fanúšikov novinku, ktorá bola určená pre deti vo veku od 4 rokov do 17 rokov (vrátane), ktoré mohli zažiť nezabudnuteľný zážitok v podobe prenocovania na ploche ihriska štadióna Tehelné pole v sobotu 25.5. – nedeľa 26.5.  Akcia bola  určená pre deti s doprovodom dospelej osoby. V pripravených stanoch (zabezpečil klub) deti  zažili nočnú atmosféru štadióna, športové aktivity na hlavnom ihrisku, prehliadku štadióna alebo premietanie večernej rozprávky na veľkoplošnej obrazovke a mnoho ďalších aktivít. O podujatie bol obrovský záujem, podľa slov Stanislava Kramariča bolo vypredané za sedemdesiat sekúnd. Deti dostávali na pamiatku šál Mladý slovanista a rodičia pamätnú mincu k otvoreniu futbalového štadióna.

My sme sa zhovárali s deťmi, ktoré si samotnú noc na Tehelnom poli nevedeli vynachváliť. O Šimonovi vieme, že rád stanuje, preto hneď na úvod nešetril slovami chváli. „Musím povedať, že to bolo veľmi dobre nachystané nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Keď sme prišli, už  boli pripravené rôzne aktivity, ako napríklad futbalové šípky alebo biliard. Následne sme si zahrali futbal, dospelí proti deťom. Najprv sme začali s jednou loptou, ale keďže nás bolo veľa, hrali sme s dvomi,“ hovorí s nadšením Šimon. Hoci v Bratislave počas dňa aj spŕchlo, počas samotnej akcie počasie deťom nerobilo problémy. „V stane bolo veľmi dobré pohodlie, vyspal som sa dobre, na štadióne večer vypli svetlá. Večer sme pozerali na veľkej tabuli film, sme si mohli vybrať, aký chceme. Napokon sa pozerala Veľká šestka,“ približuje a dodáva; „Mohli sme pozerať priamo zo stanu, ale väčšina z nás pozerala z ihriska, kde boli na zemi karimatky a tulivaky. Po filme, ktorý začal o ôsmej, sme mali o pól desiatej večierku.“

Futbalový štadión Tehelné pole je pýchou Slovana, vedenie klubu umožnilo nielen deťom, ale aj dospelým nahliadnuť do jeho útrob. Nie každý sa dostane do šatne ŠK Slovan.  „Jednou z atrakcii bola aj prehliadka štadióna. Boli sme v šatni Slovana. Okrem toho sme videli aj skyboxy, VIP priestory,“ zhodnotil s nadšením 13.-ročný Šimon.

Noc na Tehelnom poli zažil aj Oliver, ktorý na otázku, ako sa mu páčilo, okamžite povedal: „Bolo to veľmi dobré. Pre mňa bol najväčší zážitok výhľad na tribúny Tehelného pola zo stanu. Prípadne šatňa, ktorá mala príjemnú atmosféru a bola super. Šatňa pre reprezentáciu bola zamknutá.“ Stanislav Kramarič a Tomáš Straka sprevádzali deti a ich rodičov po štadióne, priblížili im históriu klubu, spomenuli najslávnejších hráčov. Všetci mali možnosť nahliadnuť do útrob a miestností, kde trávia čas hráči. Samotná akcia sa niesla v príjemnej atmosfére. „Na úvod nás ubytovali do stanov, ktoré nám boli udelené, každá dvojica mala jeden. Stany boli menšie, ale dvaja sme sa vošli.  Hoci počas dňa jemne spŕchlo a pršalo aj v noci zo soboty na nedeľu, v stane nezatekalo. Veci sme si ale dali do šatní, kde boli uzamykateľné skrinky. Celé podujatia začalo futbalom detí proti rodičom, slávnostný výkop zaobstaral Ivan Kmotrík ml.“ hovorí. Vedenie klubu zaobstaralo pre návštevníkov večeru a raňajky. Okrem toho spoločnosť YEME pripravila počas podujatia občerstvenie, ktoré uvítali všetci zúčastnení. „Strava bola dobrá, všetci sa dobre najedli, ale pre nás bol skvelý zážitok pohľad na trávnik a tribúny Tehelného pola priamo z priestorov, kde sme jedli. YEME pre nás počas celého pobytu nachystalo rôzne snacky, čokolády, ovocie, pitie, čo bolo super,“ pochválil  čoskoro trinásťročný nádejný futbalista catering na podujatí a pokračoval , „Po filme sme si ešte prihrávali na ihrisku, čo bolo super. Trávnik sa nedal porovnať s tým, aký máme u nás v Jarovciach, veľmi som si to užil. Ešte sa mi páčilo ako nám Tomáš Straka a Andrej Barczy, ktorý je známy z podcastu My sme Slovan Bratislava rozprávali príhody z fandenia. Verím, že o rok si to zopakujem.“

Najstaršou účastníčkou spomedzi detí na tomto vydarenom podujatí bola Lucia, ktorá tento rok oslávila krásnych 17. Preto stihla toto podujatie na poslednú chvíľu. „Som veľmi rada, že som mala možnosť absolvovať takýto zážitok, Mňa najviac upútalo video 365 stupňov ako aj atrakcie. Z môjho pohľadu bolo všetko na sto percent,“ nešetrila slovami chváli. Možno stany neboli najväčšie, ale ani ich veľkosť, nikomu neprekážala. „Hoci stany boli menšie, bol to zážitok, našťastie v noci pršalo iba krátko, „ hovorí s úsmevom a jedným dychom dodáva: „Za mňa bola veľmi dobre spracovaná prehliadka štadióna, kde nám povedali všetko o histórii klubu, ako aj to, ako sa stavalo Tehelné pole. Mali sme možnosť sa odfotiť, čo bolo pre nás skvelé.“ ŠK Slovan v spolupráci so spoločnosťou YEME zabezpečil pre návštevníkov večeru s raňajkami, ako aj pohostenie. Ak z pohostenia niečo chýbalo, takmer okamžite bolo doložené, všetci si prišli na svoje. „K večeri sme mali na výber až z troch jedál, raňajky boli vynikajúce. Myslím, že nie len ja, ale aj ostatní mali zážitok na pohľad z reštaurácie na Tehelné pole. Príjemne sa nám sedelo aj na vyhrievaných sedačkách, z ktorých sme sledovali večerný film. Z môjho pohľadu to bola vynikajúca akcia, som rada, že som sa jej mohla zúčastniť, škoda, že tu nebol nikto z hráčov,“ povedala záverom.

Fotogaléria, foto zdroj: Martin Jonaštík, Roman Slivka a Andrej Barczy.

 

Pridaj komentár