LeBlancova víťazná premiéra (VIDEO)

HC Dinamo Minsk – HC SLovan Bratislava 3:4 sn. (1:1 ,1:2, 1:0,- 0:1)

Góly: 13.Bailen (Szczechura, Materuchin), 21. Vesce (Bailen Ellison), 50. Meleško (Kolcov, Drozd) – 17. Sersen, 25. Barker (Kašpar,Sersen), 31. Tičar (Šťastný, Jeglič). Rozhodujúci samostatný nájazd Jeglič.

Dinamo: Lalande (Milčakov) – Bailen, Gunderson, Krajíček, Lisovec, Nogačjov, Šinkevič – Vesce, Kaľjužnij, Ellison – Stepanov, Szczechura, Materuchin – Kolcov, Komarov, Meleško – Michaljov, Drozd, Pavlovič.

HC Slovan : Brust (Garnett) – Barker, Sersen – Valach, Švarný – Starosta, Luža – Kozák, Leblanc, Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, Paré – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Miklík.

Rozhodovali: Odinš, Bukin – Sivov, Šheljanin, Vylúčenia 2:2, Diváci:. 9726

Po zranení sa do zostavy vrátili Vesce s Ellisonom., ktorý prvýkrát preveril Brusta. Na druhej strane nebezpečne Lalanda ohrozil LeBlanc. Po zlom striedaní Slovana hrali domáci presilovku, v ktorej Slovan zaltačili, ale úvodný gól nedali, Brust dvakrát výborne zasiahol.  Prvý gól prišiel po hrubej chybe belasých, ktorú využil Bailen. Následne sa hralo dlho bez prerušenia. V 17. minúte sa do streleckej možnosti dostal Sersen, ktorý prestrelil Lalanda, uzavrel skóre prvej tretiny.

Hneď z otváracieho striedania Slovan inkasoval gól, obrana nepokryla Vesceho, ktorý poslal Dinamo do vedenia. Domáci boli aktívnejší, nepúšťali hostí pred Lalanda. Po faule na Lužu dostal Slovan presilovku, v ktorej mohol v úniku zvýšiť Szczechura, Brust Slovan podržal. Hneď vzápätí sa belasým podarilo vyrovnať. Barker od modrej trafil presne k tyčke. Slovan zaznamenal gól v presilovke po 10 zápasoch. Minsk mohol poslať do vedenia Krajíček, ten úplne sám pred Brustom neuspel. Brust musel zasahovať aj po Ellisonovej šanci. Z protiútoku sa dobre pred bránou zorientoval Tičar, poslal prvýkrát svoj tím v zápase do vedenia. Slovan si umnou hrou jednogólové vedenia do konca tretiny udržal.

V tretej časti musel proti Szczechurovi zasahovať Brust. Slovan dobre bránil stredné pásmo, kúskoval hru. Domáci stupňovali tlak, zvýšili streleckú aktivitu. Slovan súpera vytláčal do rohov. Po Brustovej rozohrávke zachytil puk Kolcov, ktorý poslal pred bránku  strielanú prihrávku, aby Meleško vyrovnal. Vesce bol blízko vedúceho gólu, Brust jeho puk vytlačil. V 56. minúte Surový takmer pridal štvrtý gól, v dobrej šanci neuspel. V závere stretnutia rozhodcovia chybne posúdili Brustovo posunutie brány, čím dali domácim obrovskú šancu na strelenie gólu. Tú Minsk nevyužil, naopak zle striedal, aby dal možnosť belasým hrať presilovku. Barkerova strela skončila na tyčke, zápas tak skončil 3:3.

V predĺžení bol Slovan aktívenejším tímom, strely Tičara, Bartoviča, Starostu Lalande kryl. Na druhej strane mohli rozhodnúť Krajíček a Bailen.

V samostatných nájazdoch bol úspešný na domácej strane Vesce, Stepanov nedal, Meleško vyrovnal, Vesce  Brusta neprekonal,  za Slovan sa presadili Jeglič, Kašpar, Paré nedal, Jeglič rozhodol.

Ohlasy, zdroj: hcslovan.sk

Miloš Říha: Vyrovnaný zápas, mužstvá spravili niekoľko chýb. Mali sme dostatok šancí, v tretej tretine vyhrávali, no ľahké chyby nás pripravili o výhru v riadnom hracom čase. V nájazdoch sme boli šťastnejší. „

Žiga Jeglič: „Dobrou správou je, že sme dnes opäť vyhrali. Tou horšou, že sme v tretej tretine urobili niekoľko zbytočných chýb, ktoré nás asi stáli bod navyše. Ale som samozrejme šťastný, že sme tu konečne dokázali vyhrať a teraz sa môžeme koncentrovať na dva domáce zápasy. Pri nájazdoch zvyčajne urobím to isté, ale pri prvom som mal pocit, že brankár očakáva moju strelu pod hornú žŕdku, preto som sa na poslednú chviľu rozhodol vystreliť po ľade k ľavej tyčke. Každopádne som rád, že oba premenené nájazdy pomohli mužstvu k víťazstvu.“

Cam Barker: „Myslím, že dnes večer to bol veľmi rýchly a živý hokej hore dolu. Po väčšinu zápasu sme hrali celkom dobre, škoda len, že sme im predsa len dovolili zopár gólových šancí a musíme sa ešte zlepšiť v defenzíve. Na druhej strane sme dokázali urobiť viacero dobrých vecí a vždy je pekné, keď sa Vám vonku podarí zvíťaziť po nájazdoch.“

 

Pridaj komentár