Matikainen prežíva jedno z najťažších období v trénerskej kariére

Fínsky webový portál jatkoaika.com priniesol po zápase Slovana s Jokeritom článok s trénerom belasých Petrim Matikainenom. My vám jeho obsah prinášame.

Slovan Bratislava neprežíva dobré obdobie. Deň čo deň silnejú slová o odchode z Kontinentálnej hokejovej ligy. Oficiálne potvrdenie stále nie je, ale fínsky tréner Petri Matikainen sa domnieva, že je už blízko. V pondelok  dokonca ruská tlačová agentúra Itar-Tass vydala tvrdenie, že financovanie z Ruska je pre Slovan úplne zastavené a ak vedenie nenájde finančné prostriedky z Európy, odstúpenie od zmluvy je isté. Rozhodnutúť by sa podľa generálneho manažéra Maroša Krajčiho malo najneskôr do 15. Marca. „Som realista, situácia je naozaj ťažká,“ komentoval Krajči. Matikainen ale dúfa, že klub bude v KHL pokračovať.  Správy o konci štartu v ruskej súťaži ho však neprekvapujú. Fínsky tréner je z celej situácie zmätený, o problémoch klubu bol informovaný. Niektorí  hráči už tím opustili, ostatným meškajú výplaty. Situácia je ťažká v celom klube.

„Je mi jasné, že nie je možné pokračovať v takomto stave. Uprostred takejto situácie je to ťažké pre prípravu celého mužstva. Som už z toho celého trochu aj unavený,“ opísal Matikainen momentálne naozaj ťažké dni v Slovane. Po týchto slovách však fínsky lodivod našiel aj slová chvály. Vyzdvihol Bratislavu, kultúru fanúšikov, i celkovú atmosféru. Ak by boli v Slovane lepšie podmienky, mohol by podľa neho dokonca v KHL uspieť. „Najmä naši starší hráči spĺňajú najvyššiu úroveň Kontinentálnej hokejovej ligy. Mladší však nemajú až také schopnosti a to má za následok naše nerovnovážne výkony. Ak by sme mali pohromade kompaktnejší tím, hrali by sme v pokoji play-off. Slovan je na Slovensku veľký pojem, má veľkú históriu a je to drahá značka. Má najlepších fanúšikov v KHL. Preto sa každý čuduje, že to momentálne nefunguje,“ pokračoval Matikainen v rozhovore pre fínsky web.

striedacka

Šéf lavičky Slovana odhaduje, by sa klub mohol v budúcnosti objaviť napríklad v slovenskej extralige. Ďalšie možnosti sú Česko a Rakúska EBEL liga. „Dúfam a verím v najlepšiu budúcnosť. Najrozumnejší variant by bol pripojiť sa k lige v Českej republike. Bolo by to pokračovaním tradície predošlej rivality. Rovnako by to bol určite prínos aj pre divákov. V Českej republike je výborných 14 tímov, ale ja samozrejme nepoznám podmienky a ani vzťahy medzi oboma stranami, ktoré by umožnili v tak krátkom časovom úseku celú situáciu vyriešiť,“ odhaľoval budúcnosť podľa svojich predstáv 48-ročný Fín a pokračoval: „Slovenská extraliga nemá toľkú kvalitu. Vidím to aj ja na svojich hráčoch. Nebude to ani inšpiráciou pre divákov, rovnako však ani EBEL liga.“ V západnej konferencii patrí Slovanu posledné miesto. Posledné zápasy ťahá mužstvo za kratší koniec povrazu a mnohí fanúšikovia už čakajú na koniec sezóny. „Mám za sebou jedno z najťažších období v trénerskej kariére. Teraz sa budem snažiť prežiť so cťou tieto posledné zápasy,“ povedal na záver pre fínsky web Petri Matikainen.

 

7 thoughts on “Matikainen prežíva jedno z najťažších období v trénerskej kariére

  • 5. februára 2015 at 9:44
   Permalink

   ti poviem, ze to bude teda vazne sranda – na KHL pravdepodobne nezozenieme prachy a popravde, v sucasnej situacii aj bude rozumnejsie ju nehrat… Cesi nas len tak lahko do ligy nezoberu, teda som presvedceny, ze buducu sezonu urcite nie, to bude dlhsi proces…
   a co zostava? EBEL alebo nasa liga… a to si nevyberies, obe budu krokom spät, co sa odzrkadli aj na tribunach… nemam z toho dobry pocit, ale ak by sa podarila ta ceska liga, bol by som spokojny, to by malo gule…

   • 5. februára 2015 at 14:38
    Permalink

    No Maroš to povedal tentokrát správne, udržať KHL je prvoradé, ale nie za každú cenu (snáď tým myslel opakovanie sa niečoho podobného ako máme dnes).
    Blbé na tom je, že dobré riešenia – KHL (ak sa nepodarí), tak CZE nevidím reálne (ktovie možno o rok, dva..), tak tu bude EBEL, ktorú vidím pozitívne do budúcnosti, ale v ďalšej sezóne by to bol pre nás drastický pád presne ako píšeš. O EXL radšej pomlčme.

     • 11. februára 2015 at 10:20
      Permalink

      Tu už nikto nič negarantuje? 😀 Z každej strany iná informácia.
      A vitaj 🙂

     • 11. februára 2015 at 12:22
      Permalink

      jj, asi tak ako nas Red Bull dotlacil do PlayOff…

Pridaj komentár