Milan Vajda k Danube cupu: Chceli by sme, aby bol tento pohár tradíciou

HC Slovan Bratislava po zisku titulu, ktorým oslávil svoju storočnicu má najvyššie ciele aj v novej sezóne. Svedčí o tom aj plán letnej prípravy, ktorý bude pre fanúšikov mimoriadne atraktívny.

Hokejistov Slovana od 18. do 21. augusta čaká domáci medzinárodný turnaj Danube Cup / Memoriál Jána Staršieho. Turnaj je jedným zo sprievodných podujatí k 100. výročiu založenia hokejového Slovana. Akcionárom Slovana sa podaril husársky kúsok, keď ich pozvanie na turnaj prijali špičkové kluby z troch kvalitných líg hokejovej Európy. V tomto smere bude bratislavský turnaj patriť medzi vôbec najkvalitnejšie hokejové turnaje v Európe počas leta. „Pre Bratislavu a športovú verejnosť je to veľká vec, je to ako keby na Tehelné pole prišiel Ajax Amsterdam, Borussia Dortmund či Sparta Praha. Po mnohých rokoch môžeme organizovať domáci turnaj, nazvali sme ho Dunajský pohár, alebo Memoriál docenta Jána Staršieho ako pamiatka na jedného z velikánov klubu po hráčskej aj trénerskej stránke. Podarilo sa nám pozvať mužstvá z troch najvyspelejších hokejových krajín. Sparta Praha bude veľkým ťahákom pre fanúšikov. HC Davos patrí medzi najikonickejšie kluby Európy, organizuje známy Spengler cup. Každoročne hrá o špicu vo švajciarskej lige, ktorá je veľmi kvalitná. Hrajú v nej viacerí hráči, ktorí pôsobili v NHL a KHL. Tretím účastníkom je Lukko Rauma, majster Fínska zo sezóny 2020-2021, tento rok hral štvrťfinále. Tam bude more fínskeho talentu,“ priblížil účastníkov Danube cupu ako aj samotný turnaj marketingový riaditeľ HC Slovan Milan Vajda. HC Slovan koncom júna spustil predaj vstupeniek na tento turnaj. „Snažili sme sa nastaviť ceny lístkov tak, aby sme vyhoveli každému. Aj týmto turnajom by sme sa chceli vrátiť do rokov 2012, 2013, kedy do Bratislavy chodili počas leta na prípravné zápasy veľké kluby, ktoré sledoval takmer vypredaný štadión,“ dodáva Vajda a pokračuje :“ Chceli by sme, aby bol tento pohár tradíciou, konal by sa každé dva roky. Ak by som to prirovnal s futbalom, tak Audi cup sa takto hráva v Mníchove. Každý rok by sme to asi neutiahli, ale každé dva je realistická ambícia, keďže kompletné náklady hradí klub, mužstvá sú tu zadarmo. Povedal by som, že ide o istú náhradu za Spengler cup, kde je Slovan trojnásobým víťazom. Chceme udržat hokejovú diplomaciu, HC Davos dostal pozvánku, aby sme si udržali dobré vzťahy. Mali by prísť nielen na turnaj, ale stráviť tu týždeň na letnom minicampe. Veríme, že v budúcnosti vo veľmi dohladnej dobe budeme pozvaní na Spengler cup. Musíme to vedieť aspoň rok do predu, lebo na tento pohár treba mať široký káder.“ Aj preto začne spoločná letná príprava HC SLOVAN Bratislava o čosi skôr, už 27. júla. sa k tímu pripoja aj legionári, domáci hráči sa prvýkrát na ľade stretli v pondelok 4.7.2022. Popri úspešnej obhajobe majstrovského titulu je totiž ďalším cieľom vedenia, realizačného tímu a hráčov HC SLOVAN  uspieť aj v dvoch náročných konfrontáciách s top klubmi z Európy.

Na turnaji odohrá Slovan tri atraktívne zápasy, každý so začiatkom o 19:00 h: 

štvrtok 18. augusta: HC Sparta Praha.

piatok 19. augusta: HC Davos

nedeľa 21. augusta: Lukko Rauma


Krátko po skončení Dunajského pohára Slovan Bratislava ako úradujúci slovenský šampión bude zároveň reprezentovať najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž v novej edícii Champions Hockey League. V základnej skupine C narazí na dvoch semifinalistov posledného ročníka CHL Tappara Tampere a EHC Red Bull Mníchov. Tappara postúpila do finále, kde nestačila na švédske Rogle. Mníchov hral finále v roku 2019. Tretím súperom bude ambiciózny celok z najvyššej švajčiarskej ligy NLA Rapperswill Jona-Lakers. „Ide o veľmi kvalitné tímy, ak by som použil futbalovú terminológiu, ako keby sme mali v skupine FC Liverpool a Bayern Mníchov. Bude to pre fanúšikov veľký zážitok. Slovan chce ísť cestou medzinárodného renomé, musím úprimne povedať, že v žiadnom z týchto zápasov nebudeme favoritom. Každý získaný bod či už z Dunajského pohára, alebo hokejovej Ligy majstrov bude pre nás veľmi cenný ako keby sme porazili hokejového velikána,“ približuje Milan Vajda a dodáva :“Aj minulý rok, hoci sme hrali Ligu majstrov bez bodu, krátko na to sme ťahali sériu dvanástich zápasoch bez prehry. Hráčov to veľmi dobre pripravilo, zvykli si na rýchlejší hokej, a v lige potom dominovali. Už aj Ján Pardavý povedal, že v príprave nebudeme hrať so slovenskými družstvami, ale medzinárodnými, čo sa verme na konci sezóny ukáže ako dobrý krok.“

Domáce zápasy Slovana v Lige majstrov majú tieto termíny:

štvrtok 1. septembra 19:30 h: Tappara Tampere

sobota 3. septembra 16:00 h: EHC Red Bull Mníchov

streda 5. októbra 20:00 h: Rapperswill Jona-Lakers

Vstupenky na domáce zápasy Champions Hockey League nájdete tu!

Všetkých šesť zaujímavých zápasov s top mužstvami z Česka, Fínska, Nemecka a Švajčiarska je zahrnutých v cene sezónnej vstupenky „HC SLOVAN 2022/23 ALL ACCESS“, samozrejme spolu so všetkými domácimi zápasmi základnej časti Tipos extraligy a Kaufland playoff. Permanentkári Slovana zo sezón 2019/20 a 2021/22 majú na svoje miesta predkupné právo, ktoré im platí až do 31. júla do polnoci. Permanentku si samozrejme môžu v týchto dňoch kúpiť aj všetci noví záujemcovia v cenách od 260 eur.

HC Slovan teda čaká zaujímavá letná príprava, okrem nej plánuje do novej sezóny nastúpiť v nových dresoch. „Nové dresy plánujeme, zostaneme pri tradičných klubových farbách. Nnebudeme mať však štyri série ako tomu bolo v minulej sezóne. Máme už interné návrhy, bude to veľmi pekný dres, čistý a veľmi elegantný. Slovan, na rozdiel od väčšiny klubov Európy nejde systémom, že zaplaví celý dres reklamami. Bude tam jedna maximámlne dve reklamy, a vyznejú tam pekné prvky dresu. Prvýkrát sa v nich predstavými až v otváracom kolo extraligy 16.9.2022, nakoľko v Lige majstrov nastúpime v dresoch prislúchajich partnerovi CHL. Na Dunajskom pohári budeme hrať v dresoch z minulej sezóny. Samotný dres verejnosti predstavíme koncom augusta. Okrem toho máme v pláne doplniť podstránku k histórii klubu, kde okrem iného bude 25 unikátnych filmov. Budú venované dekádam klubu, ako aj 16 hráčom, legendám Slovana. V neposlednom rade dokončujeme knihu s názvom 100 rokov hokejového Slovana, kde už máme hotových 80%, ktorú by sme chceli predstaviť najneskôr pred štartom ligy,“ informoval Milan Vajda.

Pridaj komentár