Minsk zdolal Slovan gólmi z presiloviek

HC Dinamo Minsk – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0,2:1,0:0)

Góly: 18. Gragnani (Skille, Howden), 32. Linglet (Howden, Fontaine), 37. Skille (Gragnani, Howden) – 34. Réway (J. Mikúš, Meszároš)

HC Dinamo Minsk: Enroth – Denisov, Gragnani, Osipov, Korobov, Lisovec, Chenkel, Šinkevič – Skille, Howden, Fontaine – Pavlovič , Kovyršin, Stepanov – Kogalev, Šarangovič, Linglet – Drozd, Volkov, Kitarov – Bujnickij

HC Slovan Bratislava: Štepánek– Sersen , Meszároš, Després, Barker, Voráček, Švarný, Bačík – Genoway, Buchtele, Kašpar – Skalický, Hrnka, Šerbatov – Mikúš, Boychuk, Réway – Hecl, Sádecký, Sloboda

Rozhodovali: Soin, Ovčinnikov – Zacharenkov, Nikolajev. Vylúčenia  3:6 navyše  Skalický 5+DKZ Presilovky 3:1, Oslabenie 0:0

Slovanu v zápase chýbal zranený Viedenský, potrestaný Šťastný a Řepík, ktorý odišiel do českej reprezentácie. Domáci začali náporom. Najväčšie problémy obrane Slovana robila prvá formácia, ktorá síce dosiahla úvodný gól, ale ten pre kopnutie puku do brány neplatil. V závere prvej tretiny bol prísne vylúčený Réway. Po Gragnaniho strele sa Hrnka nešťastne tečoval puk za Štěpánkov chrbát.

Ani v druhej časti sa obraz hry príliš nezmenil, domáci boli aktívnejší, čím si vynútili presilovú hru. V nej Śtěpánek výborným zákrokom zabránil druhému gólu vo svojej sieti. V ďalšej presilovke už Linglet zvýšil na 2:0. Už pár minút sa podarilo Réwayovi rovnako v presilovke znížiť. Do šatní, ale domáci odchádzali s dvojgólovým náskokom, keď aj tretí gól domácich v stretnutí  pridal v presilovke Skille.

Záverečná časť sa niesla v menšom tempe. Domáci si strážili svoj náskok. V dobrej šanci sa ocitol Hrnka, ale Enroth jeho puk vyrazil mimo bránu. V polovici tretej časti narazil Skalický Osipova, za čo inkasoval päťminútový trest, čím sa zápas preňho skončil. Slovan prežil dlhú presilovku bez ujmy. V závere po sóle Štěpánka neprekonal Skille. Slovan v závere skúsil hru bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.