Päť postrehov zo zápasu s CSKA Moskva

HC Slovan nestačil na najlepší celok KHL CSKA Moskva, ktorej podľahol 1:4. Bola to tretia prehra s týmto súperom v sezóne. Po troch predošlých prehrách, kedy Slovan prehral na nulu sa mu konečne podarilo prekonať brankára CSKA. Celkovo si Slovan na svoje konto pripísal 43. prehru v sezóne.

Bojovný výkon

Belasí od prvej minúty so súperom dobre korčuľovali, ustáli prvú tretinu i druhú tretinu. Hoci si veľké šance proti dobre brániacemu súperovi nevypracovali, brankár Lars Johansson musel byť v pohotovosti. Isté zákroky predviedol najmä v druhej tretine, kde kryl strely Jánošíka a Sersena. Svojím zákrokom zmaril šanci aj Sukľovi.  V obrane si pochvalu za svoj výkon zaslúži Patrik Bačík, ktorý veľakrát dokázal hráčom súpera odobrať puk. Bačík nadviazal na svoje predošlé vystúpenia z predošlých zápasov, ktoré mu herne vyšli. Zo zápasu, napriek prehre odchádzal spolu so Švarným s jedným plusovým bodom. Okrem toho musíme pochváliť Slovan za hru bez zbytočných faulov, prvý faul spravil až desať minút pred koncom. Slovanu za jeho predvedenú hru aj napriek prehre fanúšikovia zatlieskali. Tí videli snahu domácich, ktorá nestačila na kvalitu súpera.

Nevyužité presilovky

Ako sme už spomínali, Slovan bojoval, za svoju aktivitu bol odmenený až štyrmi presilovkami. Nie všetky mu vyšli podľa predstáv, ale dokázal si vypracovať šance. Je na škodu veci, že sa mu nepodarilo aspoň jednu využiť. Zápas mohol zdramatizovať.

Prvý gól v KHL

V posledných zápasoch dostával Baranov viac príležitostí. Na ľade strávil viac ako desať minút, po ukážkovej prihrávke od Chipchuru nad ničím nešpekuloval a puk poslal za Johanssona. Bola to jeho jediná strela v zápase na bránku. Má teda stopercentnú úspešnosť streľby v zakončení. Baranov dal gól klubu, ktorého je odchovancom. Slovan sa ale z vedenia dlho netešil, keď sa už o 68 sekúnd podarilo Andronovi vyrovnať.

Kaprizovov zápas

Kirillovi Kaprizovovi sa v tejto sezóne proti Slovanu mimoriadne darí. V troch vzájomných zápasoch mu dokázal nastrieľať sedem gólov a pridať jednu prihrávku. Podobne ako v predošlom stretnutí, tak i v pondelňajšom si pripísal dokonca hetrik. Bol aj pri vyrovnávajúcom góle svojho mužstva. Na ľade ho bolo vidno, pri svojich góloch ťažil zo svojej šikovnosti i umenia byť v správny čas na správnom mieste.

Záverečná tretina

Po zápase to priznal aj tréner Slovana Vladimír Országh, :“Rozhodla posledná tretina, kedy CSKA dala rýchly gól. Navyše nám ubúdali sily. Máme úzky kádre, viacerí naši hráči reprezentovali svoju krajinu. Dve tretiny sme odohrali vyrovnaný zápas.“ Tím z Moskvy, ale v poslednej tretine predviedol nadštandardný výkon, ktorý bol založený na excelentnom korčuľovaní. Vďaka tomu si vypýtal dve presilovky. Jednu z nich dokonca za dve sekundy využil. Slovanistov nepúšťal do šancí, dovolil im iba tri strely, zatiaľ čo oni mali v poslednej časti až 16.