Mladšie žiačky Slovana získali na Praga Cupe bronz

Výber hráčok ŠK Slovan Bratislava do 12 rokov v nedeľu na halovom Praga Cupe v konkurencii siedmich elitných družstiev z Českej republiky vybojoval bronzové medaily a nadviazal tak na sobotňajší strieborný úspech našich futbalistiek v kategórii do 14 rokov. Belasá kapitánka Simona Vaculová bola navyše vyhlásená za najlepšiu hráčku celého turnaja. Náš tím bol posilnený o Leu Kozubovú z bratislavského NŠK, ktorú si tréneri vyžiadali na skúšku. Zatiaľ čo belasé staršie žiačky sa na turnaji v pražskej hale Štěrboholy predstavili už tretíkrát, pre mladšie to bola ich premiéra. Jednotlivé tímy Slovana tak na Praga Cupe štartovali spolu už štyrikrát a vo všetkých štyroch prípadoch odišli s medailou (raz zlato, raz striebro a dvakrát bronz).

Šéftréner ženského futbalu Slovana Bratislava Martin Masaryk sa na Praga Cupe mladších žiačok zároveň zúčastnil besedy, keď spolu s českou rozhodkyňou a trénerkou Eliškou Machovou prednášal hráčkam zúčastnených klubov svoje poznatky o futbale.

Káder Slovana Bratislava na Praga Cupe 2019: Zuzana Glézlová, Ema Gálová – Diana Ivanová, Dominika Gondová, Dominika Blažeková, Simona Vaculová (C), Sofia Horváthová, Lea Kozubová, Linda Snopková, Viktoria Riegel.

VÝSLEDKY SLOVANA NA TURNAJI:

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Slovácko        2:0

ŠK Slovan Bratislava – FC Hradec Králové  2:3

ŠK Slovan Bratislava – FC Viktoria Plzeň    3:1

ŠK Slovan Bratislava – AC Sparta Praha      0:6

ŠK Slovan Bratislava – Lokomotiva Brno H. H.       3:2

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Praha       4:0

ŠK Slovan Bratislava – SK Slavia Praha       0:3

Konečné poradie turnaja: 1. Slavia Praha, 2. Sparta Praha, 3. Slovan Bratislava, 4. Plzeň, 5. Dukla Praha, 6. Lokomotiva Brno, 7. Slovácko, 8. Hradec Králové.

Pridaj komentár