Adam Liška medzi vybranými hráčmi, ktorí v KHL prekvapili

Adam Liška v aktuálnej sezóne pôsobí v Kontinentálnej hokejovej lige. V minulej sezóne si dvadsaťročný bratislavský rodák za Slovan v 52 stretnutiach pripísal desať bodov (4+6). V drese Čerepovcu si na svoje konto v 32 zápasoch pripísal desať bodov (8+2), čím momentálne patrí k najlepším strelcom svojho mužstva. Ruský športový portál Championat priniesol zoznam 11 hráčov KHL, od ktorých sa neočakávali významné úspechy, ale ktorí sú v tejto sezóne nečakane platní. Medzi týchto hráčov vybral aj odchovanca Slovana Adama Liška.

„Jeho Slovan opustil Kontinentálnu hokejovú ligu, ale Liška v nej chcel zostať. Niekoľko klubov o neho prejavilo záujem a nakoniec si vybral Severstaľ. Slovák bol v minulosti považovaný za nádej, ale len ťažko niekto tipoval, že sa tak rýchlo stane jedným z lídrov mladého mužstva Čerepovca a jeho najlepším strelcom,“ skonštatovala pre ruský portál Jelena Kuznecovová.

Okrem Lišku sa medzi prekvapenia dostali aj Denis Vicharov z Vladivostoku, Iľja Karpuchin z Čeľabinska, Andrej Tichonov z Nižného Novgorodu, Vladislav Kara, Arťom Galimov, Timur Biliakov a Daniil Žuravľov z Kazane, Kiril Marčenko a Danila Galeňjuk z Petrohradu, Mikko Lehtonen z Jokeritu.

Pridaj komentár