Modré krídla Slovan pred štartom sezóny

Rozhodnutím Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) získal HC SLOVAN Bratislava jednu z troch nových licencií pre pôsobenie mužstva v druhej najvyššej slovenskej klubovej súťaži – TIPOS Slovenskej hokejovej lige (SHL).
Mužstvo so štatútom B tímu bude v hokejovej sezóne 2021/22 účinkovať pod značkou „Modré krídla Slovan“, čím jasne deklaruje svoju afiliáciu k A tímu HC SLOVAN Bratislava. Pre klub je to v jeho novodobej histórii dôležitý medzník. V modernej ére slovenského hokeja Slovan doteraz nikdy nemal svoj vlastný rezervný tím. 
„Úspech tohto projektu pri prezentácii pred VV SZĽH umožňuje športovému úseku nášho klubu naplno sa sústrediť na ďalší herný i ľudský rozvoj odchovancov klubu, uľahčiť im plynulý prechod z mládežníckeho do seniorského hokeja a v kvalitných domácich podmienkach tých najlepších pravidelne pripravovať a posúvať do A mužstva,“ povedal pre klubový web Miroslav LAŽO, športový manažér HC SLOVAN, ktorý bol zodpovedný za prípravu projektu belasej rezervy.
Modré krídla Slovan budú takmer výhradne založené na domácich odchovancoch. To popri zdravej športovej lojalite ku klubu zároveň zaručuje, že mužstvo bude mať od prvých dní svojej existencie pomerne početnú a lojálnu fanúšikovskú základňu, ktorej jadrom sú rodiny, známi a priatelia samotných hráčov. 
Hlavným trénerom mužstva bude Rudolf JENDEK, asistentom ďalší odchovanec Slovana a bývalý výborný hráč Richard KAPUŠ. Obaja už spolu pracovali pri mládežníckych kategóriách Slovana. Trénerom brankárov bude Peter SKRABELJ, videotrénerom Pavol RYBÁR, kondičným trénerom Dominik KUBICA.
Na súpiske mužstva je 36 hráčov, z toho 5 brankári, 13 obrancov a 18 útočníkov. Medzi nimi je aj 8 hráčov, ktorí majú podpísanú zmluvu s A mužstvom HC SLOVAN. Až 22 hráčov je v čase začiatku SHL v tínedžerskom veku. Všetci s výnimkou Michaila Lepského majú slovenskú národnosť, samotný Lepskij však tiež pôsobí už šesť rokov v štruktúrach Slovana. Naopak trojicou najstarších a zároveň najskúsenejších hráčov budú Miroslav Preisinger, Dušan Klučiar a Patrik Danišovský, ktorí budú pôsobiť ako kapitán a asistenti.
Súčasťou jednoznačnej a nezameniteľnej korporátnej identity nového mužstva je aj otázka jeho stabilného domovského stánku. Vďaka rokovaniam s prevádzkovateľom Zimného štadióna Ondreja Nepelu, mestskou príspevkovou organizáciou STaRZ, budú Modré krídla Slovan hrať väčšinu svojich domácich zápasov na hlavnej ľadovej ploche Zimného štadióna Ondreja Nepelu. 
Okrem významného skvalitnenia celého tréningového procesu to prinesie zaujímavý synergický efekt aj pre vizibilitu kľúčových reklamných partnerov HC SLOVAN Bratislava, čo je v súčasnej náročnej dobe nesmierne dôležité. V neposlednom rade to môže prilákať na zápasy rezervy viac fanúšikov a tiež priame televízne prenosy, vzhľadom na špičkovú infraštruktúru arény pre produkciu priamych TV prenosov.
Hracími dňami SHL sú streda a piatok, základným hracím časom je 18:00 h. Majitelia sezónnych vstupeniek HC SLOVAN budú mať na domáce zápasy Modrých krídiel vstup v rámci svojich permanentiek. Jednotná cena individuálnych zápasových vstupeniek bude 5 eur. Predbežne sa budú otvárať iba A sektory arény.  V prípade dvojzápasu Modré krídla / HC SLOVAN – a takýto okamih nás čaká už v nedeľu 24. októbra a tiež 31. októbra – bude k dispozícii denná vstupenka v jednotnej cene 9 eur, ktorá bude platiť na zápas SHL, ako aj Tipos Extraligy.

Pridaj komentár