Do Slovana na hosťovanie s opciou prichádza Alen Mustafič

Zámerom Slovana Bratislava počas zimnej pauzy bolo aj omladenie stredu poľa. Vedenie klubu podpísalo profesionálnu zmluvu s 18-ročným Filipom Lichým, ktorý sa v úvode prípravy pripojil k A-tímu. Na hosťovanie s opciou zároveň prichádza talentovaný mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny Alen Mustafič.

Filip Lichý vyšiel z Akadémie ŠK Slovan a je kapitánom slovenskej reprezentácie do 19 rokov. Jeho veľkou prednosťou je univerzálnosť, keď môže hrať prakticky kdekoľvek v strede poľa a v staršom doraste nastupoval dokonca aj na hrote útoku. V úvode zimnej prípravy sa pripojil k A-tímu, odcestoval aj na sústredenie do Turecka a prejavuje nesporný potenciál. „Filip Lichý vyšiel z našej Akadémie, ukazuje veľký potenciál a chceme mu dať šancu zabojovať o svoje miesto v A-mužstve. Vnímame jeho predpoklady a sme optimistickí ohľadom jeho ďalšieho rastu, aj preto sme si jeho ďalšie pôsobenie v klube poistili podpisom profesionálneho kontraktu. Veríme v jeho kvality a osobne som presvedčený, že sa v prvom tíme presadí a bude nasledovať príklady Dominika Greifa či Davida Strelca. Je to však len v jeho rukách a záleží len na ňom, ako bude pracovať a ako sa pobije o svoju šancu,“ povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Foto

„Veľmi si vážim, že som od klubu dostal možnosť podpísať svoj prvý profesionálny kontrakt v kariére. Tvrdo som pracoval, aby som to dosiahol a verím, že budem pre klub prínosom. Viacero hráčov v mojom veku odchádza do zahraničia, ale mojou prioritou je presadiť sa v Slovane, pretože je to klub s veľkým menom a históriou. Pri rozhodovaní sa o tom, ako ďalej v kariére, som videl inšpiráciu aj v Davidovi Strelcovi či Dominikovi Greifovi, ktorí sa z Akadémie prebojovali do prvého tímu. Rovnako mi pomáhajú skúsenejší hráči v A-mužstve, ktorí mi dávajú cenné rady a môžem čerpať z ich poznatkov. V Turecku si postupne zvykám na tempo mužského futbalu, chalani v tíme ma však podržali a vďaka nim je to na ihrisku ľahšie. Robím maximum, aby som si vybojoval svoje miesto v mužstve,“ povedal Filip Lichý.

Na hosťovanie s opciou prichádza Alen Mustafič

Alen Mustafič ako mládežnícky reprezentant Bosny a Hercegoviny a úradujúci majster svojej krajiny zabojuje o svoje miesto v Slovane Bratislava. V belasom bude hosťovať do konca prebiehajúcej sezóny, klub má následne možnosť využiť opciu na trvalý prestup.

Dvadsaťročný futbalista má už v mladom veku zaujímavú zbierku trofejí a úspechov. V sezóne 2018/19 získal s FK Sarajevo double a majstrom bol aj so starším dorastom Sarajeva v ročníku 2017/18. Je mládežníckym reprezentantom Bosny a Hercegoviny. Hráva na poste stredného záložníka, môže nastupovať na pozícii tzv. šestky i osmičky. V súbojoch využíva svoj dobrý fyzický fond (185 cm) a je to dynamický hráč, ktorý dokáže v rýchlosti operovať na veľkom priestore.

„Keďže Marinovi Ljubičičovi sa končí v lete zmluva, chceme omladiť a oživiť stred poľa. Alena sme dlhšie sledovali, je to hráč s perspektívou a potenciálom do budúcna. Upútal nás viacerými hernými charakteristikami, ktoré v našom mužstve doteraz chýbali. Ako stredný záložník je nadpriemerne rýchly a zároveň využíva svoj dobrý fyzický fond. Keďže však úroveň ligy, v ktorej hrával, je ťažké na diaľku vyhodnotiť, nechceme nič uponáhľať. Preto sme sa rozhodli pre polročné hosťovanie s následnou opciou na trvalý prestup, aby sme videli, ako sa dokáže pobiť o svoje miesto v silnej konkurencii. Je to len v jeho rukách, má šancu ukázať svoj potenciál a zabojovať o dlhodobý angažmán v Slovane,“ povedal Ivan Kmotrík ml.

„Prichádzam do významného klubu a urobím maximum, aby som sa chopil tejto veľkej príležitosti. Je to veľká výzva, pretože budem prvýkrát v kariére hrať v zahraničí, no teším sa a chcem sa pobiť o svoje miesto v Slovane. V strede poľa sa najlepšie cítim na pozícii šestky či osmičky, snažím sa uplatniť svoju rýchlosť a mám rád osobné súboje, kde využívam svoju výšku. V každom okamihu na ihrisku vydávam zo seba všetko a verím, že tým poteším aj fanúšikov. Poznám viacerých hráčov Slovana, viem, je to veľký klub a nesmierne sa teším na pôsobenie v belasom,“ vyhlásil Alen Mustafič.

Rodák z Tuzly začínal s futbalom vo svojom rodnom meste. Do svojej akadémie si ho vyhliadol úradujúci majster FK Sarajevo, kde v sezóne 2017/18 získal majstrovský titul v kategórii U19. O rok neskôr sa už prepracoval do základnej zostavy A-tímu a prispel k zisku double. Je mládežníckym reprezentantom Bosny a Hercegoviny a patrí k výrazným talentom miestneho futbalu.

Vizitka Alena Mustafiča

Krajina: Bosna a Hercegovina

Narodený: 5. júla 1999

Výška: 185 cm

Kluby: FK Sloboda Tuzla, FK Sarajevo

FOTO: zdroj.skslovan.com

Pridaj komentár