Preview: Sporting Braga – ŠK Slovan Bratislava

Európska Liga tento týždeň pokračuje druhými zápasmi. ŠK Slovan sa predstaví v Portugalsko, kde bude jeho súperom Sporting Braga. Zápas aj priamom prenose na RTVS sa vo štvrtok začína o 19.00.

Sporting Braga

Brago v minulej sezóne obsadila štvrté miesto. Na majstrovskú Benficu Lisabon stratila 20 bodov. Vznik klubu sa datuje k roku 1921.Domáce zápasy hráva na Estádio Municipal de Braga, ktorý ma kapacitu 30 286 miest. Najväčšími úspechom klubu je víťazstvo pohára Intertoto UEFA z roku 2008  a v sezóne 2010/11 sa dokázal prebojovať do finále Európskej ligy , v ktorom prehral 0:1 s konkurenčným tímom FC Porto. Klubovými farbami sú biela, červená.

Hlavný tréner mužstva Ricardo Sá Pinto, ktorý do klubu prišiel pred touto sezónou má vo svojom kádri okrem domácich hráčov veľa Brazílčanov.

Aktuálne v lige Brage patrí 11. miesto, keď po siedmom kolo má na svojom konte 8 bodov (2-2-3). V poslednom ligovom kole sa Brage podarilo zdolať Portimonense 1:0.

V prvom kole Európskej ligy Braga vyhrala na pôde Wolverhampton 1:0. O jediný gól sa postaral Ricardo Horta.

V minulosti sa Sporting stretol so slovenským zástupcom v 1. kole Pohára UEFA 2008/2009, kedy nestačila Artmedia Petržalka v zostave s Kozákom ml. na portugalského protivníka – vonku 0:4 a doma prehrala 0:2. „Ako hráč som nastúpil na tamojšom štadióne, ktorý je veľmi špecifický a zaujímavý. Vtedy sme tam neboli úspešní. Verím, že teraz sa to zmení,“ hovorí pre klubový web lodivod belasých.

ŠK Slovan

Slovanu generálka na Európsku ligu vyšla. Nitru presvedčivo zdolal 5:0, keď sa hetrikom zaskvel Holman. Slovanu vstúp do skupiny EL vyšiel, nad tureckým Besiktasom Istanbul vyhral (4:2), v Portugalsku nepomôžu dvaja dôležití hráči – Aleksandar Čavrič a Vasil Božikov. „Vasil už dlhodobejšie išiel cez bolesť, mal ťažkosti s achilovkou, ktoré sa po zápase s Trenčínom na umelej tráve ešte zhoršili. Nie je to dlhodobá absencia, ale zajtra s Vasilom nemôžeme počítať. Ostatní hráči sú zdraví a pripravení na zápas. Po zranení s nami cestoval aj Rafael Ratao. V jeho prípade to ešte nie je na plnú minutáž, ale bude pripravený zasiahnuť do zápasu. Abena je už v poriadku,“  povedal pred odletom Ján Kozák ml.

Slovan sa v bránke môže spoľahnúť na Dominika Greifa. „Verím, že defenzíva bude pripravená na sto percent. K futbalu patria aj zranenia a ak preto niekto vypadne, je to smola. Ale na to sa budoval široký káder, aby aj hráči, ktorí by mohli zastúpiť zranených, tak majú takú kvalitu, aby to nebolo na ihrisku cítiť. Budeme vychádzať zo zabezpečenej defenzívy, môj cieľ je udržať nulu. Sme nohami na zemi, ale po poslednom zápase máme obrovské sebavedomie. Vieme, že môžeme hrať s každým, ak si budeme plniť všetci svoje povinnosti,“ myslí si Dominik Greif a na margo búrlivej atmosféry v Brage dodáva:“V posledných zápasoch som mal za sebou prázdnu tribúnu, predtým dlhé roky atletickú dráhu. Takže som pripravený na všetko. Je to krásny štadión, na internete sme si ho pozerali všetci. Vieme, že vyhral aj nejakú architektonickú cenu. Teším sa na to a chcem to vidieť, zážitok by mohlo zlepšiť víťazstvo,“ povedal brankár, o ktorého v lete mal záujem FC Porto. „Ideme do Bragy, ale pristávame v Porte, takže sa to naplnilo, haha. Ale či ma tam čaká aj kontrakt, netuším,“ uzavrel.

Pridaj komentár