Návrat Miloša Říhu do známeho prostredia

Novým trénerom Slovana sa stal Miloš Říha. Skúsený, 56-ročný kormidelník, ktorý bratislavské prostredie dôveryhodne pozná. Zmluvu so Slovanom podpísal na jeden rok.

Je to už 14 rokov, čo sa na lavičke Slovana prvýkrát objavil charizmatický český tréner Miloš Říha. Hneď jeho premiérová sezóna sa skončila ziskom majstrovského titulu. V lockoutovom ročníku 2004/2005 sa Řihovo druhé pôsobenie v Slovane skončilo ziskom zlatých medailí. V nasledujúcom roku už pôsobil v ruskej Superlige, kde odštartoval svoju púť v Chimiku Voskresensk. Tam vydržal jedne rok, aby sa na dve sezóny presunul do Pardubíc, s ktorými získal striebro. Miloš Říha si v ruskej KHL vydobyl renomé počas svojej trojročnej anabázy na lavičke Spartaka Moskva. Neskôr bol s Atlantom Mytičši vo finále Gagarinovho pohára. V KHL dva roky viedol aj slávny a bohatý SKA Petrohrad, s ktorým sa dostal do konferenčného finále. V sezóne 2013/2014 pôsobil v Omsku, kde nahradil bývalého trénera Slovana Petriho Matikainena. Naposledy od 36.kola trénoval v Pardubiciach. Tréner Říha bol kandidátom na post trénera Česka, ktorý napokon obsadil Vladimír Vůjtek. Miloš Říha bol ako kormidelník potvrdený na štvrtkovom brífingu, jeho menovanie bolo prekvapivé najmä po tom, čo sa Slovan údajne dohol s Vladimírom Kýhosom. „Miloš je skúsený tréner, Slovan pozná, rovnako ako jeho hráčov a mentalitu fanúšikov i vedenia,“ povedal na margo podpisu zmluvy s českým trénerom Maroš Krajči.

Říha sa teda vracia do klubu, kde to dobre pozná. Tešia sa na neho aj fanúšikovia, pretože po odchode zo Slovana sa nechal počuť: „Na Slovan spomínam len v dobrom, bolo to jedno z najlepších pôsobísk, ktoré som mal. Týka sa to vedenia klubu, hráčov aj zázemia. Navyše sa mi so Slovanom podarilo dvakrát získať majstrovský titul.“ Takéto vyznanie fanúšik belasých neberie na ľahkú váhu a aj preto sa môže rodák z Přerova tešiť na priazeň tribún.

Foto :ČTK

Pridaj komentár