Nedorost potvrdil záujem hrať za Slovan, má však ešte milé povinnosti

Český hokejový útočník Václav Nedorost odohral posledný zápas v drese Slovana 11. januára na domácom ľade proti Avtomobilistu Jekaterinburg. Fanúšikovia majú v živej pamäti  situáciu z 56. minúty, kedy ho doslova „zramoval“ Anatolij Golyšev. Ten za tento zákrok dostal trest do konca stretnutia, český hokejista zostal ležať bezvládne na ľade. Z ľadovej plochy ho museli odniesť na nosidlách.

Nasledovalo liečenie a rehabilitácia, Nedorost utrpel ťažký otras mozgu, podľa vlastných slov jedno najhorších zranení v kariére. V Slovane mu medzitým skončila zmluva a v lete dohodol na podmienkach jednoročnej zmluvy s tímom ČEZ Motor České Budějovice. Odchádzal v neradostných časoch, Slovan trápili problémy s financiami. O návrate do belasého dresu sa „Venco“ vyjadroval skepticky, v prvom rade chcel mať dorovnané peniaze, ktoré mu náležali zo zmluvy. Teraz je už však zrejme všetko v poriadku, pretože možnosť, že si Nedorost opät oblečie dres Slovana je veľká.

Naznačil to najskôr tréner Miloš Říha. „My sme s ním urobili dohodu, ale či to bude zajtra, alebo za mesiac, to je medzi ním a klubom a jeho manažérom,“ prezradil Říha. Kontaktovali sme preto samotného hráča, ktorý má záujem posilniť Slovan. „Ak bude mať záujem Slovan, tak ja tiež. Budúci piatok čakáme s manželkou príchod tretieho potomka a keď sa vráti z nemocnice a bude všetko v poriadku, mohli by sme sa dohodnúť. Ak samozrejme budú mať záujem obe strany,“ prezradil 35-ročný útočník.

Keďže Slovan záujem potvrdil, môžeme obľúbenú „trinástku“ opäť očakávať na bratislavskom ľade. Budějovice majú za sebou prvý zápas v prvej českej lige, keď absolvovali premiéru na ľade Litoměříc.  Nedorost prispel k víťazstvu dvomi bodmi za gól a asistenciu.

Pridaj komentár