Päť postrehov zo zápasu s Ak Bars Kazaň

V poslednom domácom zápase pred reprezentačnou prestávkou si Slovan s Kazaňou pripísal bol. Diváci videli v piatok zo strany Slovana dobrý výkon, šťastena sa mu tentokrát obrátila v nájazdovej lotérii chrbtom. Bod zo zápasu proti favoritovi sa však počíta.

Čudné ofsajdy

Výkony rozhodcov bývajú veľakrát diskutovanou témou.  Posudzovanie faulov je samostatnou kapitolou, ale na to sme si už za tie roky zvykli. V zápase však zaujali verdikty čiarových rozhodcov. V druhej tretine bol na modrej čiare zjavne podrazený Nedorost. Hlavní rozhodcovia mlčali, postranní  Václavovi odpískali ofsajd. V tretej časti puk z pásma pri šanci Slovana celým objemom nevyšiel, rozhodcovia mali iný názor. Podobne posúdili aj situáciu na druhej strane, opäť sa o ofsajd nejednalo. Samostatnou kapitolou je posudzovanie zakázaných uvoľnení. Proti Kazani sme postrehli iba dva sporné momenty, v jednom prípade nahodenie Parého 1 milimeter pred červenou čiarou posúdili ako zakázanie uvoľnenie, z nášho pohľadu by mohli mať väčší cit pre hru, keďže takýchto tesných nahodení za bránu býva v zápasoch viac. V druhom prípade sa Brust hlásil a signalizoval prerušenie hry, na počudovanie všetkých sa v hre pokračovalo.

Presilovky

Bolo obdobie, kedy Slovan nedokázal využiť presilovku. 10 zápasov mu trvalo kým sa presadí v tejto hernej situácii. V posledných troch stretnutiach sa belasým podarilo skórovať v každom jednom stretnutí počas početnej výhody. Zdá sa, že „presilovková deka“ je preč. V Minsku skóroval Barker, doma s Ladou Luža a s Kazaňou opäť Barker. Oba Barkerove góly majú rovnaký rukopis. Strela od modrej a pred bránou stojaci Václav Nedorost. Slovan nehral presilovky zle, dalo sa na ne v piatok pozerať. Veríme, že v ďalších dueloch Slovanisti zvýšia početnosť streľby na brankára podporenú kvalitným clonením. Camovi patrí v tímovom hodnotení už druhá priečka medzi najlepšími strelcami, iba o jediný gól zaostáva za Milanom Bartovičom.

Brustova rozhohrávka

V zápase s Kazaňou to bol zase starý dobrý Brust. Neodpustil si svoje výlety za bránku či pohotovú rozohrávku, ktorou je známy.  V zápase zaujal okrem spoľahlivého výkonu aj rozohrávkou na Parého, ktorú by mu mohol závidieť nejeden hráč. Škoda, že Paré tento skvelý pas nepretavil do gólu. V predĺžení potvrdil, že prácu s hokejkou ovláda na výbornú. Varnakovovu strelu stlmil hokejkou, aby puk poslal okamžite do hry.

Nedáš – dostaneš

Známe slovné spojenie. V športe sa používa veľmi často. Surový sa v prvej tretine dostal do pásma, kde sa predral cez trojicu hráčov, sily na poriadne zakončenie mu neostali. Súper sa zmocnil puku, poslal do šance Tkačova, ktorý sa preštrikoval až pred Brusta. Brániaci hráči Slovana ho trestuhodne nechali prejsť, za čo sa im Tkačov poďakoval gólovou odpoveďou. Tento gól nám pripomenul situácia z minulej sezóny, kedy zhodou okolností na ľade Kazane predviedol niečo podobné Ladislav Nagy. Posúďte sami. 

Nájazdová lotéria

Slovan v tejto sezóne už trikrát vyhral svoje zápasy na nájazdy. Veril si na ne aj proti Kazani. Všetko podľa scenáru začal Žiga Jeglič, ktorý premenil všetky trestné strieľania v tejto sezóne, na ktoré išiel. Unikátna strela švihom ho nesklamala ani tentokrát. Vysokú úspešnosť si drží v tejto disciplíne aj Lukáš Kašpar. Ten neuspel, a gól nedal ani Barker, čím Slovan po prvýkrát v tejto sezóne prehral zápas po samostatných nájazdoch.

Pridaj komentár